Opilý policista nenapadl jen jednu dívku, ale rovnou tři! Jedna skončila na operačním sále!

Dne 18. března 2024 došlo k incidentu v pražském klubu Phenomen, kde opilý policista napadl 19letou dívku. Svědkyně události popisovaly, že se nejednalo o jediný případ fyzického napadení ze strany policisty. Situace vyvolala velké pobouření a policista byl po odhalení skandálu postaven mimo službu.

Průběh incidentu

Policista Tomáš S., který se spolu se svou přítelkyní objevil v klubu Phenomen na Smíchově, se choval agresivně již během večera. Video zveřejněné deníkem Blesk ukázalo, jak policista chytá dívku za vlasy a vláčí ji po silnici. Svědkyně události dokonce potvrdily, že policista napadl více dívek, klekal jim po krku a bil je pěstí do obličeje.

Jedna ze svědkyň popisuje vážné zranění jedné z napadených dívek, kterou policista údajně shodil z točitých schodů. Dívka musela být převezena do nemocnice, kde podstoupila operaci pravděpodobně zlomeniny kotníku nebo holenní kosti.

Reakce policie

Policista byl v době incidentu pod vlivem 2,6 promile alkoholu. Předtím byl na neschopence, ale po odhalení skandálu ukončil pracovní neschopnost a nadřízený s ním zahájil řízení o zproštění výkonu služby. Během tohoto řízení je policista postaven mimo službu.

Pobouření veřejnosti

Incident vyvolal silné pobouření veřejnosti. Lidé jsou zděšeni chováním policisty, který by měl sloužit jako příklad a chránit občany. Situace připomíná nutnost zlepšení kontroly a výběru policistů, aby se podobné případy v budoucnu předešlo.

Důsledky pro policistu

Policista, který se dopustil napadení dívek, čelí vážným důsledkům svého jednání. Kromě toho, že byl postaven mimo službu, je pravděpodobné, že bude čelit i trestnímu stíhání za své agresivní chování.

Transparentnost a odpovědnost

Tento případ zdůrazňuje důležitost transparentnosti a odpovědnosti v policii. Občané mají právo na bezpečí a ochranu ze strany policie, a proto je důležité, aby byli policisté zodpovědní za své jednání a aby byla provedena důkladná kontrola jejich chování.