Opuštěný pes se zcela proměnil díky novému sestřihu srsti

Pyrenejský horský pes je nádherné a majestátní zvíře. Vyžaduje ale hodně péče, stejně jako jiní velcí psi. Ne každý je ale vhodný pro péči o takového psa. Jedinec tohoto plemene byl nalezen ve stodole, kde pravděpodobně strávil celý svůj život. Jeho srst byla přerostlá, rozcuchaná a plná výkalů. Téměř nedokázal chodit a nevěděl, co znamená slovo „láska“. To se ale změnilo.

https://no.newsner.com/

Lazarův příběh je velmi smutný

Nebohého psa našla žena, která žije poblíž. Jakmile se dozvěděla, že je jeho majitel velmi nemocný a pes je neustále zavřený ve stodole, rozhodla se okamžitě zasáhnout. Sousedka se proto vydala do stodoly a pohled na psa jí zlomil srdce. Psovi bylo šest nebo sedm let a celý život strávil uvězněný v malé stodole plné výkalů.

https://no.newsner.com/

Bída, ve které byl pes nalezen, se nedá popsat slovy. Majitel tam vždy jen hodil jídlo a vodu. Jinak se o zvíře nikdy nestaral. Podmínky byli tak strašné, že museli nejdříve lopatou odházet výkaly, aby mohli vůbec otevřít dveře stodoly. Něco tak strašného by nemělo zažít žádné zvíře. Takové podmínky si nezasloužil ani tento nádherný pes.

https://no.newsner.com/

Tělo pokrývalo 15 kilogramů srsti

Žena s pomocí zvířecího centra dostala psa ze stodoly. Bylo to pravděpodobně poprvé, co viděl oblohu a prošel se po trávě. Bez správné péče o srst se během let vytvořila na psovi vysoká vrstva zplstnatělé srsti. Přes srst nebylo ani vidět, jestli je pes podvyživený nebo ne. Pracovníci zvířecího centra se proto rozhodli, že ho ostříhají.

https://no.newsner.com/

A nakonec z něj ostříhali neuvěřitelných 15 kilogramů srsti! Díky tomu se zjistilo, že má pes zlomený ocas a nějaké nádory. Veterinář se o něj postaral a nechal ho odpočinout. Lazar na začátku skoro nechodil. Nyní se již dává dohromady a jeho stav je mnohem lepší. Všechno je pro něj nové, ale svůj život si konečně užívá. A jeho zdraví se jistě také postupně zlepšuje.

Zdroj: no.newsner.com