Ořechové listy jsou opomíjeným přírodním lékem

Kdo by to byl řekl, že v nich lze najít hotový lék na spoustu zdravotních problémů. Přesto se odborníci v této věci shodují. Listy ořešáku nejsou pouhými „přívěsky“ větví, na kterých roste naše oblíbená pochutina. Sami o sobě mají mnoho zdravotních benefitů. Přečtěte si v dnešním článku, čím vším vám mohou prospět.

Jak si zachovat pevné zdraví

Zřejmě to pro vás nebude nic nového, když vám povíme, že receptem na pevné zdraví a psychickou pohodu je pravidelný pohyb a správné stravovací návyky. Je potřeba jíst vyváženě a zdravě. Existuje několik potravin, které se považují za obecně zdravé a tělu prospěšné. Je tedy ve vašem zájmu vědět, které to jsou a kupovat je domů. U některých potravin a rostlin to ale není tak známé. Například u listů ořechu. Jaké mají účinky?

  • antibakteriální
  • protizánětlivé
  • protiplísňové
  • očišťují a detoxikují tělo

Nejen to. Listy ořechu navíc urychlují hojení ran, a proto se v přírodní medicíně často používají jako obklady kolem zranění. My jsme ale zjistili, že je lze užívat i zevnitř. I tento způsob má spoustu benefitů pro vaše zdraví. Jedním z nich je například snížení krevního tlaku či zlepšení a stimulace krevního oběhu.

Čtěte také: Ananas: vitamínová bomba, která zbaví kašle nebo zklidní nervy

Kdy sbírat listy ořechu a jak je užívat

Listy je nejlepší sbírat na konci května či během června – později už ne. Sklizené listy prohlédněte a ponechejte si jen ty opravdu zdravé. Listy se známky hniloby rozhodně vyhoďte. Měli by vám zbýt jen ty stále zelené.

Co dál? Z usušených listů můžete uvařit infúzi. Lžíci nadrcených listů zalejte vařící vodou a počkejte jednu hodinu. Připravenou infúzi pijte jako prevenci proti zánětům. Při průjmu pijte před každým jídlem. Z půl kila sušených listů si můžete připravit i ozdravnou koupel pro krásu pleti a zdravé klouby. Vezměte listy a nechte je vařit v hrnci půl hodiny. Tekutinu poté přidejte do koupele.