Osiřelá lední medvědice navštěvuje dělníky a objímá je

Život ve volné přírodě je pro mnoho zvířat velmi náročný. Ve chvíli, kdy zůstane osiřelé mládě, je to ještě těžší. A vůbec nezáleží na tom, o jaký druh zvířete se jedná. Ani největší predátoři světa to nemají jednoduché, když zůstanou jako děti na všechno sami. Právě to se stalo mláděti ledního medvěda, které se ocitlo v zoufalé situaci poté, co její matka zemřela.

youtube.com

Opuštěná lední medvědice

Mláďata ledních medvědů spoléhají na to, že je jejich matky budou krmit a starat se o ně až do jejich 3 let. Bohužel tomuto mláděti byl pouhý měsíc, když jeho matka zemřela. Mládě bylo velmi zmatené a snažilo se najít nějaké jídlo. Samička ledního medvěda netušila, že pomoc přijde z velmi nepravděpodobného místa. S lidmi se nikdy nesetkala, a proto se jich vůbec nebála.

Právě naopak! Přišla za skupinou arktických těžařů zlata a požádala je o jídlo. Medvědice byla na ostrově Bolsehvik na území Ruska za polárním kruhem. Vůně jídla, která vycházela z obydlí místních pracovníků, ji přilákala. V této oblasti existují přísná pravidla o krmení ledních medvědů, ale tito muži je porušili. Nedokázali se dívat na hladové mládě, které za nimi přišlo pro pomoc.

Čtěte také: Školník připravil dokonalou pomstu na skupinu teenagerů

youtube.com

Medvědice skončí v péči zoologické zahrady

Následujících několik měsíců se medvědice stále vracela a držela se v blízkosti lidí, kteří jí poskytovali jídlo. Dokonce se s nimi mazlila a objímala je. Když pracovníkům vypršela smlouva o těžbě zlata a měli místo opustit, nemohli tam nechat medvědici samotnou. Netušila, jak si ulovit jídlo a zaručeně by tam během nějaké doby zemřela.

youtube.com

Pracovníci se rozhodli kontaktovat zoologickou zahradu a řekli jim o situace tohoto medvěda. Zahrada pro medvědici poslala své lidi a po pár týdnech se dostala k dalším lidem, kteří se o ni hezky starali. Medvědice bude přesunuta do jiné zoologické zahrady, ale do volné přírody se již nevrátí. Tím, že vyrostla s lidmi, se o sebe ve volné přírodě nedokáže postarat. Takže se bude do konce svého života spoléhat na lidi a jejich péči.