Osiřelá mláďata? Tahle sova je adoptovala během několika sekund!

Seznamte se s hrdinkou. Jmenuje se Luna a je sova. Žije s partnerem Bomberem a společně adoptovali už šest mláďat. V tomto případě zachránili dva malé opeřence. Neskutečné? Realita, kterou zdokumentoval milovník přírody a současně fotograf Robert E. Fuller, který se zabývá focením divočiny. Do jeho hledáčku se dostal také tento pár puštíků, kteří sami byli v mládí nalezenci. Nyní stejnou šanci na přežití dávají ostatním osiřelým mláďatům ve svém hnízdě.

Zachráněná Luna

Luna je samička puštíka obecného. Tento druh sovy patří mezi velmi rozšířený zejména v Evropě a v Asii. V roce 2017 ji zachránil fotograf Robert Fuller, který žije v městě Yorkshire ve Velké Británii a ve svém volném čase se snaží zachraňovat divoká zvířata. Nejen na své zahradě pomáhá stavět stanoviště a hnízda pro sovy a další ptactvo, aby následně mohl sledovat jejich vývoj. Současně se snaží zachraňovat osiřelá mláďata.

animalchannel.co

Nevylíhnutá vajíčka

Kromě Luny žije na Fullerově zahradě ještě její partner Bomber. Společně měli v hnízdě už dvakrát za sebou vajíčka, která se bohužel nevylíhla. Když tedy Fuller nalezl dvě osiřelá mláďata, věděl přesně, co dělat. Umístil je do hnízda na zahradě a čekal až se Luna vrátí. Kamera zachytila neskutečný okamžik, kdy Luna přilétá do hnízda a okamžitě se mláďátek ujme. Jsou prochladlá, proto je začne hned svými křídly zahřívat. „Má neskutečnou sílu chránit a pečovat o jiné,“ říká o Luně Fuller.

Odchovaná mláďata

Fuller má s tímto odchovem velké zkušenosti, protože tento druh sovy je schopen a ochoten pečovat o osiřelá mláďata. „Luna je toho důkazem, sama přišla dvakrát za sebou o vrh vajec, přesto dokáže odchovat cizí mláďata,“ podotýká Fuller. Oběma adoptovaným dětem se daří dobře a mají velkou šanci na život ve volné přírodě. Po celou dobu Fuller poctivě jejich dospívání dokumentuje a inspiruje ve své snaze o ochranu přírody mnohé ostatní, kteří se stejně jako on zajímají o divoká zvířata.

animalchannel.co

VIDEO ZDE : https://air.tv/?v=-UaLh0sWTOOIoAp8NxMXTQ

Zdroj: animalchannel.co