Otec se již nemohl dívat na to, jak šikanují jeho nemocného syna

Jackson Bezzant je velmi veselý a optimistický chlapec. Bohužel se od ostatních dětí liší svým vzhledem, což z něj činí snadný cíl pro šikanu. Narodil se s nemocí zvanou Treacher-Collinsův syndrom. To má velký vliv na vzhled jeho obličeje. Podstoupil již několik operací k rekonstrukci očního důlku, ale stále je téměř hluchý. Právě proto ho děti hodně šikanují.

Šikana nemocného chlapce

Otec se po nějaké době dozvěděl, že jeho syna ve škole nazývají „monstrum“. Rozhodl se, že se pustí do pátrání po dětech, které jeho syna šikanují. Chtěl jim dát pořádnou lekci. Několikrát byl dokonce svědkem toho, že se lidé (nejen děti) jeho synovi posmívají nebo si na něj ukazují. To není jednoduché pro žádného rodiče ani dítě.

kinddose.com

Dan se dlouho držel, ale nakonec musel zasáhnout. Ve škole se totiž stal velmi nepříjemný incident. Na jeho syna byli velmi zlí větší kluci, nadávali mu a házeli po něm oblázky. Říkali, že je ošklivý. Otec to již nemohl vydržet a rozhodl se, že tyranům napíše veřejně dopis na Facebook. Právě tento dopis zabral mnohem lépe, než křik nebo stěžování u ředitele školy.

Čtěte také: „Nejosamělejší slon světa“ byl po 35 letech propuštěn ze zajetí

Lekce od milujícího otce

„Tento pohledný mladý kluk, můj syn Jackson, musí snášet nekonečné bombardování ignorantskými poznámkami a urážkami. Spolužáci ho pravidelně nazývají monstrem, divným a ošklivým. Zmínil sebevraždu, když mu bylo méně než osm let! Tvrdí, že ho všichni nenávistí a nemá žádné přátele. Děti do něj strkají a házejí po něm oblázky, zatímco křičí tyhle komentáře.

kinddose.com

Věnujte prosím chvíli rozmyslu, co byste dělali, kdyby to bylo vaše dítě. Věnujte chvíli vysvětlování svým dětem o lidech s postižením. Mluvte s nimi o empatii a vzájemné lásce. Treacher Collins je jméno jeho nemoci. Prozkoumejte ji. Má za sebou mnoho příšerných operací a v budoucnu bude mít další,“ napsal Dan. Vyzval hlavně rodiče tyranů, aby vychovávali své děti. Jeho dopis měl obrovský dopad a chlapec získal podporu z celého světa.

Zdroj: kinddose.com