Péče o staré rodiče není jednoduchá. Co se může stát?

Nastěhovat si postarší rodiče do svého domova, je obrovská změna pro všechny. Může to dopadnout velmi dobře, ale také velmi špatně. Změny v rodině se tím hodně změní. A ne vždy k lepšímu. Vzájemně si porozumět a najít společnou řeč může být náročné. Právě to se stalo jedné ženě, která se chtěla jen postarat o svou matku v pokročilém věku.

Stěhování do města z vesnice bylo náročné

Matka ženy žila dlouho na vesnici sama. Její manžel dávno zemřel a nyní se dostala do věku, kdy pro ni bylo těžké pečovat o domácnost. Proto se dcera rozhodla, že si ji vezme domů do města. Měla samozřejmé své zvyky a žila sama již 10 let, takže nebyla zvyklá na život s dalšími lidmi. Manžel mladé ženy ji podporoval, i když tušil, že to nebude jednoduché.

https://unsplash.com/

Jakmile ji přestěhovali do města, začali pečovat o její křehké zdraví. Léky stály hodně peněz. Dcera v tomto období přišla o práci, takže splácet bydlení a uživit celou rodinu bylo velmi těžké. Rozhodla se tedy požádat svou matku, aby jí dala svůj důchod nebo alespoň jeho část. Zaplatila by z toho jídlo, léky a další potřebné věci pro matku i zbytek rodiny.

Čtěte také: Lékař sepsal dopis pro mrtvého. Jeho smrt musel oznámit rodičům

Peklo nastalo, když chtěla žena peníze po své matce

Právě ve chvíli, kdy si dcera řekla matce o peníze, přestaly si úplně rozumět. Matka udělala obrovskou scénu a křičela na ní. V té době ale u nich matka žila již téměř rok a během této doby nic neplatila. Všechno táhla její dcera s manželem, kteří ji u sebe nechali bydlet a starali se o všechny její výdaje, včetně peněz za léky. Nakonec jí dcera řekla, že jí žádné peníze nedá.

https://unsplash.com/

Pomoc není samozřejmostí a nikdo by ji tak neměl brát

V tu chvíli již její dcera nevěděla, co se děje. Pomáhala matce, jak to jen šlo a chtěla od ní jen malou pomoc během domy, kdy sama nemá práci. Její matka ale vzala veškerou pomoc jako samozřejmost. Ani jí nenapadlo, že by mohla přispět na domácnost nebo vlastní léky. Pomoc od příbuzných ale rozhodně není samozřejmost a měli bychom si jí vážit. A tato dcera měla jistě právo na to, aby její matka na domácnost alespoň trochu přispívala.

Zdroj: vijti.com