Pierre Richard: Výjimečný komik a herec s velkým srdcem dnes slaví 89. narozeniny

„Smích je klíčem k srdci člověka.“

Pierre Richard se narodil 16. srpna 1934 v Paříži jako Pierre-Richard Maurice Charles Léopold Defays. Sotva mohl tušit, že se jednou stane ikonou světového filmu. Jeho raná kariéra nebyla přímo spojená s herectvím, ale postupně se dostal k divadelnímu umění a poté i k filmu.

Richardův komický talent byl nezpochybnitelný. Jeho schopnost hrát na pomezí absurdního a humorného se stala jeho charakteristickým stylem. Právě tato schopnost ho odlišovala od ostatních herců a zajišťovala mu nezapomenutelné role v několika kultovních filmech.

Čtěte také: Babička poznala nemoc své vnučky

shutterstock.com

Filmová díla:

Jedním z prvních filmů, který Pierre Richard natočil a který ho okamžitě proslavil, byl „Velký blondýn s černou botou“ (Le Grand Blond avec une Chaussure Noire) z roku 1972. Ve filmu ztvárnil zcela nevinného muže, který se stane nechtěným agentem. Jeho zběsilé dobrodružství a komické situace vynesly filmu velký úspěch.

Dalším filmem, který je neodmyslitelně spojený s Richardem, je „Malý Bobeš“ (La Chèvre) z roku 1981, kde hrál po boku slavného Gérarda Depardieu. Tento film jim vynesl ocenění César za nejlepšího herce a nejlepšího režiséra.

Pierre Richard je jméno, které vždy připomene nezapomenutelné okamžiky smíchu a radosti. Jeho filmové role jsou jako poklady, které si můžeme stále znovu a znovu prohlížet a bavit se. Jeho jedinečný komický styl a charismatická osobnost si našly cestu k divákům po celém světě. I když čas plynul, jeho odkaz zůstává pevně zakořeněný v dějinách filmu.

My této filmové legendě přejeme všechno nejlepší!