Pijete kávu na lačný žaludek? Tohle je kámen úrazu, po přečtení to ihned změníte!

Na světě mimořádně známý nápoj, na který nedají mnozí dopustit. Jedná se o nápoj, jehož produkce se řadí na první příčku, ze všech nápojů vůbec. Řeč je o kávě, kterou lidé milují. Zároveň slouží, jako dokonalá záminka ke shledání s přáteli, nebo k odpočinku.

Káva slouží bezesporu k potlačení únavy. Pokud se člověk cítí unaven, jak po stránce psychické, tak fyzické, postačí do sebe vpravit jeden horký šálek tohoto lahodného moku a únava je tatam. Dále je káva s oblibou používána jako všelék, zejména díky:

  • Pozitivnímu vlivu na činnost mozku
  • Posílení imunitního systému
  • Snížení stresu

Co je tedy kamenem úrazu?

Zná to téměř každý. Čas od času člověk zkrátka zaspí a nestíhá, a to především hlavně po ránu. Tím ve většině případů dochází k absenci snídaně a následnému pití Vaší oblíbené kávy na lačný žaludek.

Čtěte také: Zubní kámen vám pomohou odstranit vlašské ořechy

Právě ono pití na lačno, může být v tom nejhorším případě spouštěčem rakoviny tlustého střeva. Dále se pitím na lačno zvýší produkce kyseliny chlorovodíkové v žaludku, což způsobuje překyselení organizmu včetně nadměrné produkce plynu ve střevech. Káva na lačno rovněž způsobuje zažívací problémy, které jsou spojeny se špatným rozkladem proteinu, a to právě v závislosti na nadměrnou produkci žaludečních kyselin.

Vzhledem k tomu, že káva svým způsobem zrychluje metabolizmus v lidském těle, funguje tedy rovněž jako účinné projímadlo. V případě vypití kávy na lačno se tento efekt násobí a potrava, která prochází střevy, nestačí plně vydat látky v sobě obsažené. V konečném důsledku, se tedy člověk o tyto látky okrádá.

Nepříjemný pach z úst

Dalším zásadním negativem, je nepříjemný pach z úst, který pití kávy na lačno způsobuje. Co se týče vstřebávání živin, u praktikování tohoto nešvaru přicházíte o dostatečné zpracování vitamín u B a železa, což se poté neblaze podepisuje na fungování Vašeho těla.

V takových případech, kdy je káva na lačno pozřena, se rychle dostavuje pocit hladu, a to v podstatě automaticky. Často tedy člověk sáhne po ne příliš zdravé snídani, jako je např. kus dortu nebo tukový rohlík. Je vhodné doplnit, že tyto nezdravé pochutiny bleskově zvyšují hodnotu cukru v lidském těle. Následně však tato hladina klesá a člověk má po jejich pozření do několika desítek minut opět hlad. V konečném důsledku lze tedy tvrdit, že pití kávy na lačno má přímý vliv na tvorbu tukových zásob ve Vašem těle.

Jak je to správně?

Pokud se chceme vyvarovat těmto výše uvedeným nežádoucím účinkům, stačí začít den zdravou snídaní a kávu zařadit nejméně hodinu až dvě po jejím pozření. Vyvarujete se neblahých dopadů na Váš trávicí systém.