Po mamografu přišla rána. Žena poznala, že je to rakovina

Pokud existuje nemoc, ze které má strach každý z nás, je to rakovina. Existuje tolik druhů, že nikdy nevíte, odkud na vás vyskočí. Pro ženy je strašákem rakovina prsu, která se sice dá včas odhalit, ale některé příznaky nemusí být viditelné na první pohled. Stejný problém měla mladá žena Kylie, která sice problém viděla, ale její lékař ne.

Doktor na ní nepoznal, že by se rakovina blížila, a poslal ji domů

Mladá Australanka Kylie si sice nenašla na prsou žádnou bulku, ale objevila nepatrné znamení, kde ji nepřišlo zrovna normální. Proto se rozhodla navštívit svého lékaře. Ten ale necítil žádnou uzlinu ani bulku, a tak ji zase poslal domů. Nedlouho poté ale Kylie uvedla na svém Facebooku zajímavou informaci. Sdílela několik fotografií, na kterých byly vidět jen malé náznaky toho, že je na jejích prsou něco jinak.

A uvedla, že přesně takto vypadala její prsa poté, co si našla znamínko. Necítila vyloženě uzlinu, ale protože si pravidelně doma prsa vyšetřovala, tak věděla, že i malé znamení může znamenat velký problém. Bohužel ani praktický lékař necítil žádnou uzlinu, ale pozorně si vyslechnul, co mu Kylie pověděla, a nakonec ji poslal na mamograf. Záznam z něj nebyl jasný, a tak Kylie ještě absolvovala ultrazvuk, ze kterého už přišel jasný výsledek – rakovinotvorný nádor, který se našel hluboko v hrudi, blízko svalu.

Čtěte také: Tragédie na Chodově: Muž zemřel po pádu ze střechy obchodního Centra! Úmysl nebo nehoda?

Kylie bojuje za preventivní prohlídky a samovyšetření prsu

Kylie si našla tři malé jamky, které ale byly viditelné pouze v případě, že mladá žena zvedla obě ruce. Na první pohled tak všechno vypadalo v pořádku. Lidé, kteří se dozvědí o tom, že mají nádor, nevědí, co mají dělat. Chtějí si o nemoci zjistit co nejvíce, ujišťují své okolí o tom, že jsou v pořádku a normálně pokračují v práci a běžném životě. Uvnitř ale cítí velkou bolest, protože vůbec netuší, co je čeká. Mají více otázek než odpovědí a dělají všechno proto, aby se s danou situací vyrovnali. Není to ale jednoduché.

Kylie tak radí všem, pokud si všimnete na svém těle jakékoliv změny, rozhodně se obraťte na svého lékaře a nečekejte, protože si tím můžete zachránit život. Dejte na první příznaky rakoviny a rozhodně se braňte, pokud vás lékař bude chtít poslat domů. Kylie můžete popřát hodně sil a také vzdát díky za to, že se rozhodla podělit o svůj příběh. Možná tak inspiruje mnoho žen, které zanedbávají pravidelné prohlídky a nevyužívají toho, že se mohou nechat bezplatně vyšetřit.