Po smrti dcery vyklízel pokoj – to, co našel za zrcadlem, vám vyrazí dech -
Menu

Po smrti dcery vyklízel pokoj – to, co našel za zrcadlem, vám vyrazí dech

Není pro rodiče nic horšího, než kdy přijdou o své dítě. Tento tragický osud potkal rodiče Atheny Orchard z anglického městečka Leicester. Několik dní po smrti dcery vyklízel její otec Dean její věci. Když zjistil, co je ukryto za zrcadlem, nemohl uvěřit svým očím. A vy nebudete také, až si to přečtete.

Tragický příběh malé holčičky

Athena Orchard byla veselou dívkou, výbornou studentkou a zároveň pomáhala rodičům se starat o své mladší sourozence – 6 sester a 3 bratry. Milovala sport, zejména pak box. Před Vánoci si dívka všimla boule na hlavě, nevěnovala jí však příliš pozornosti a nemyslela si, že by mohlo jít o něco vážného. Jednoho dne najednou omdlela v kuchyni. Lékaři přišli se strašlivou diagnózou – rakovina kostí. Pro celou rodinu to byl velký šok. Operace malé holčičky trvala sedm hodin. Lékaři jí odstranili z páteře nádor a následovala nesnesitelná chemoterapie. Její energie, kterou jinak překypovala, byla tatam a Athena nemohla ani vstát z postele. Rakoviny byla ve velmi pokročilém stádiu a malá bojovnice jí nakonec ve svých třinácti letech podlehla.

Co se nacházelo za zrcadlem?

Pro celou rodinu to byla tragická a šokující událost. „Vždycky byla plná optimismu a říkala, abych neplakala“ – vzpomíná její matka Caroline. Několik dní po smrti dcery začal otec se smutkem vyklízet její věci. Když sundal zrcadlo ze stěny v jejím pokoji, všiml si velice zvláštní věci, která byla na jeho zadní stěně. Nacházel se tam ručně psaný dopis od zesnulé Atheny, který zvládla před smrtí sepsat i přes svůj špatný zdravotní stav. Text má neuvěřitelných více než 3 000 slov a je plný moudrých a především dojemných pravd. „Úplně jsem se zhroutil. Začal jsem to číst, ale musel jsem přestat, bylo toho na mě příliš mnoho. Lámalo mi to srdce.“ – říká Athenin otec Dean.

Co malá Athena napsala rodičům?

Rodiče nevědí, kde na napsání vzala sílu. O svém záměru nikomu z rodiny neřekla a jen spoléhala, že dopis najdou, což se také naštěstí stalo. „Nikdy se o ničem nezmínila, ale to je její styl,“ – říká otec, jehož dcera celkově ráda psala a vytváření textů jí dělalo velkou radost. Mezi mnohými řádky v dopisu najdeme citáty, které by si měl přečíst a uvědomit každý: „Štěstí záleží na nás. Možná se nejedná o šťastný konec, ale o samotný příběh.“, „Životním cílem je život plný cílů. Štěstí je směr, ne místo. Děkuji za to, že jste. Buď šťastný, buď svobodný, věř tomu, že zůstaneš navždy mladý.“, „Každý den je výjimečný, tak si ho užívej. Můžeš zemřít například zítra, užívej si každý den.“ Athena navždy zůstane v paměti a v srdcích své rodiny a to i díky tomuto cennému vzkazu, který dává jedinečný pohled na život a v některých případech i na lásku: „Pokud tě někdo miluje, neopustí Tě ani v těch nejtěžších chvílích. Uvědom si, že život je plný vzestupů a pádů. Bez pádu vzestup nic neznamená.“ nebo „V lásce se nejedná o to, s kým můžeš strávit budoucnost, ale bez koho by si nemohl žít.“ Silná slova, že ano?

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Jak dopadla miss Eleonora Kondratyuková, která byla před lety obětí…

Krásné ženy jsou po celém světě. A pravidelně mohou soutěžit i o titul miss. Stejně na tom byla i tato…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…
ZE ŽIVOTA

Stačí málo, a zjistíte, jaký máte osud. Jste zvědaví, co…

Jste takoví, že věříte na určitá „ svědectví“ nebo jste pesimisti a nevěříte vůbec ničemu? Každý něčemu věří, jen je…
ZE ŽIVOTA

Otec se synem udělali hrůzný čin. Zabili spící a zcela…

Myslivost nemá tradici jenom u nás, ale i jinde na světě. Třeba na Aljašce, které se týká právě tento článek.…
ZE ŽIVOTA

Tento známý a úspěšný psychiatr sepsal a konečně publikoval svých…

Ne každý lékař se zabývá jenom fyzickým zdravím. Nelze zapomínat také na zdraví psychické, které je v dnešní době také velmi…
ZE ŽIVOTA

Tato studie potvrdila slova většiny rodičů. Druhé dítě je jiné,…

Konečně se objevila studie, která potvrzuje slova rodičů dětí po celém světě. Ti rodiče, kteří mají dva potomky totiž shodně…