Podivný tvor uvízl na ledovci. Hodný rybář se rozhodl, že neznámé zvíře zachrání. Brzy zjistil neuvěřitelnou pravdu

Rybáři mají velmi náročnou práci a často jsou pryč po mnoho dní. Jednomu rybáři se naskytl velmi zvláštní pohled. Plavil se v nejsevernější části kanadského Quebecu, která se jmenuje Labrador. Tato oblast je velmi chladná, drsná a izolovaná od zbytku světa. Pro rybolov v souladu s přírodou je to ideální místo. Jednoho dne ho ale potkalo velmi nečekané setkání.

pl.newsner.com

Záhadné zvíře na vzdáleném ledovci

Dva rybáři se plavili po moři, když zahlédli nějaké stvoření. Alan a Mallory si nejdříve mysleli, že se na vrcholku ledovce nachází tuleň. Jakmile se s lodí přiblížili mnohem blíž k ledovci, zjistili, že to tuleň rozhodně není. Zvíře bylo mnohem menší a chlupaté. Něco takového rozhodně nečekali, protože příliš mnoho čtyřnohých zvířat se uprostřed moře normálně nevyskytuje.

pl.newsner.com

Byla to polární liška! Není jasné, jak se liška na ledovci objevila, ani jak dlouho tam byla. Pravděpodobně to bylo již nějakou dobu, protože byla velmi daleko od nějaké pevniny. Ledová kra se s ní nejspíš utrhla a ona zůstala uvězněná na místě, ze kterého nemohla utéct. A zároveň na místě, kde pro ní nebylo žádné jídlo. Naštěstí potkala tyto rybáře.

Čtěte také: Bezdomovec našel šek na 10 000 dolarů a změnil se mu život

pl.newsner.com

Velká záchrana

Alan a Mallory dostali svůj člun velmi blízko k velkému ledovci, protože chtěli zvíře zachránit. Nemohli nechat ubohou lišku, aby tam dlouho a krutě umírala. Liška se nových příchozích zalekla, ale zároveň potřebovala jejich pomoc. A velmi dobře věděla, že nemá na výběr. Nikdo jiný široko daleko jí nepomůže. Nechala se proto odchytit, i když kladla trochu odpor.

pl.newsner.com

Rybáři měli na lodi nějaké konzervy, které jí nabídli k jídlu. Navíc pro ni připravili pohodlný pelíšek v přepravce, kde mohla prozatím zůstat. Jakmile rybáři dorazili do přístavu, lišku vypustili do přírody. Ta se jen oklepala a okamžitě odešla. Doufejme, že se již do takto nebezpečné situace nedostane, protože příště se u ní nemusí objevit tito hodní rybáři.

pl.newsner.com

Zdroj: pl.newsner.com