Podle jakých příznaků poznáte rakovinu konečníku?

Rakovina konečníku, nebo i jiného orgánu, je velmi palčivý problém, o které se lidé bojí mluvit. Rakovina je ale nemoc, kterou je potřeba včas odhalit a začít ji léčit, protože jinak může být fatální následky. Rakovina konečníku se nejdříve nemusí vůbec neprojevit. Pokud ale znáte svoje tělo, poznáte na něm i malé rozdíly, které mohou znamenat problém.

Nejčastějším příznakem je slabé krvácení

Krvácení může být ze začátku velmi slabé, proto si mnozí lidé myslí, že se jedná například o hemeroid. Příčina krvácení ale může být někde jinde. Mezi další příznaky rakoviny konečníku patří například rektální brnění, neobvyklá stolice, nebo otoky v oblasti zadku nebo rozkroku. Pokud se vám samotným nedaří tyto příznaky zmírnit nebo odstranit, je nutné navštívit odborníka, který provede testy a poradí, jak postupovat dál.

Rakovinou konečníku může onemocnět každý, určitá skupina lidí ale bude mít větší předpoklady. Patří sem například lidé starší 50 let, ti, kteří střídají partnery nebo lidé, kteří mají rádi anální sex. Vliv ale může mít také kouření cigaret nebo léky, které užíváte na jiné nemoci.

Čtěte také: Jak si spočítat plodné dny během menstruačního cyklu?

Nemoc můžete poznat velmi brzy a tím zvýšit šanci na uzdravení

Dnes už jsou techniky natolik moderní, že pokud se včas vydáte k lékaři, dokážou diagnostikovat rakovinu velmi brzy. Tím pádem lékaři najdou rychleji vhodnou léčbu a mohou vás vyléčit. U některých typů rakoviny ale v počátcích nepoznáte žádné změny na svém těle a je tedy těžší ji odhalit.

Nejčastější metodou vyšetření je endoskopie. Je to trubička s malou kamerou, která prozkoumá vaše tělo. Při vyšetření můžete ležet na boku. Anoscopy je trubička s dutým otvorem a světlem na jeho konci. Vyšetření není příjemné, ale dá se vydržet. Pacienta může lékař zkontrolovat na základě různých anomálií, které nejsou na těle běžné nebo bulek. I takto se dá zjistit rakovina konečníku. Prosíme tedy všechny naše čtenáře, aby nic nepodceňovali.