Policejní pes ve výslužbě neváhal a zachránil děti z hořícího domu

V Longwoodu na Floridě zažila rodina Feaserových velmi dramatickou událost, kterou nechte zažít nikdo z nás. Jejich dům najednou začal hořet. Pohltily ho ničivé plameny a rodina se snažila o záchranu vlastního života. Jejich sousedé Chip a Andrew naštěstí reagovali rychle a zavolali hasiče. Snažili se také pomoci rodině, aby se dostala z hořícího domu ven.

Ničivý požár

Rodiče Brett a Margo se z domu dostali poměrně rychle. Uvnitř ale zůstali jejich dvě děti ve věku 2 a 4 roky. Hasiči přijeli rychle, ale kvůli kouři bylo velmi náročné se dostat dovnitř. Rodina měla také německého ovčáka jménem Maxx, který dříve sloužil jako policejní pes. Právě ten hasičům nejvíce pomohl, když došlo na záchranu malých dětí.

Bz zaváhání vběhl do hořícího domu, provedl hasiče domem a zavedl je až do dětského pokoje. Tam našli obě malé děti, které mohli odnést z plamenů a kouře. Celá rodina potom skončila v nemocnici, a to včetně jejich statečného psa. Maxx si vedl velmi dobře a jen díky jeho statečnosti a výcviku policejního psa se hasiči dostali k dětem velmi rychle.

Čtěte také: Tygřice porodila dvě zdravá mláďata, porod se trochu zkomplikoval

Hrdina v kožichu německého ovčáka

Tento příběh je důkazem silné loajality psů a schopnosti zachovat se správně v nouzových situacích. Maxx zachránil život nejen dětem, ale celé rodině. Spojení mezi ním a jeho lidmi je evidentně tak silné, že ho nedokáží rozdělit ani obrovské plameny ohně. Maxx si rozhodně zaslouží velké uznání za svůj hrdinský čin, protože ho velké množství kouře a ohně mohlo stát život.

Našich čtyřnohých přátel bychom si měli vážit, protože pro nás jsou ochotní riskovat vlastní život. Maxx dokázal zachránit dvě malé děti a za to mu budou jejich rodiče vždy velmi vděční. Svého psa si nyní váží ještě více než kdy dřív. Všichni bychom měli šířit povědomí o jedinečných vlastnostech a schopnostech psů, protože se jim nikdo nevyrovná.

Zdroj: viralomania.com