Policisté našli týdenní štěně zaživa pohřbené pod zemí

Je téměř neuvěřitelné, jak krutě dokáží někteří lidé zacházet s bezbrannými zvířaty. Samozřejmě ne každý musí mít všechna zvířata rád, ale neměl by jim ubližovat jen proto, že se mu připletou do cesty. I pokud se majitelé z nějakého důvodu chtějí mazlíčka zbavit, je možné ho převézt do útulku nebo nabídnout hodným lidem.

Kruté zacházení se zvířaty

Mezi nejčastější „obyvatele“ útulku patří psi a kočky. Někdy se jedná o nechtěné potomky nevykastrovaných mazlíčků, někdy jde o nešťastný dárek pro děti, který majitelům poněkud přerostl přes hlavu. Proto je třeba si pořízení domácího mazlíčka vždy předem důkladně rozmyslet a zvážit, kolik času, peněz a energie do něj můžeme investovat.

Bohužel se najdou i lidé, kteří si myslí, že s nechtěnými zvířaty se může zacházet jako s odpadky na vyhození. Podobný případ zažili i policisté z Floridy, kteří během rutinní obchůzky narazili na něco velmi podezřelého. Zaslechli totiž zoufalé psí vytí a štěkot, ale čtyřnohého mazlíčka nikde neviděli, i když okolí dobře prohledali.

Čtěte také: Pamatujete na moderátora Martina Severu? Jak vypadá po 30ti letech?

Štěně bylo pohřbené zaživa

Tehdy si všimli, že zoufalé kňučení vycházelo zpod hromady hlíny. Věděli, že musí okamžitě jednat, a začali rychle kopat. Pohled, který se jim naskytl, byl neuvěřitelný. Pod zemí bylo zaživa pohřbeno malé, skoro ještě slepé štěně. Podařilo se mu přežít a přivolat si pomoc, přestože se k němu téměř ani nedostával kyslík.

Policisté malé štěně vzali okamžitě k veterináři, kde se ukázalo, že je sotva týden staré. V těchto otřesných podmínkách muselo přežít několik dlouhých hodin. Štěně bylo vyhladovělé a slabé, ale jinak zdravé. Bylo pojmenované Tucker a okamžitě si získalo obrovskou popularitu v celém policejním sboru. A co víc, přestože jeho život měl tak strašný začátek, brzy se dostal do láskyplných a dobrých rukou. Tuckera si totiž adoptoval jeden z veterinářů, kteří si ho na první pohled zamiloval.