Tohle je deset příznaků, které jsou známkou blížící se mrtvice

Cévní mozková příhoda je zdravotní komplikací, která může mít velmi vážný dopad na klíčové fyziologické funkce člověka. Může to ovlivnit kohokoliv, bez ohledu na věk. Mozková mrtvice je velmi nebezpečná a ochrana před ní je velmi náročná, protože to může postihnout kohokoliv kdykoliv. Během cévní mozkové příhody se krevní cévy v mozku zablokují, čehož následkem dojde k tomu, že v mozku je nedostatek kyslíku a potřebných živin.

Ochrnutí a postižení

Postižené oblasti mozku jsou velmi citlivé, takže nervové buňky v této oblasti mohou umřít ve velmi krátkém čase. Taková ztráta nervových buněk může vést k ochrnutí, postižení a ztrátě určitých tělesných schopností. Z toho důvodu vám nyní nabídneme 10 symptomů, které se mohou před mrtvicí nejčastěji projevit. Rozhodně byste si na ně měli dát pozor, a pokud se u vás vyskytují velmi často, je dobré poradit se s lékařem.

Zrak a slabost

Ztráta vidění nebo rozmazané vidění jsou prvním příznakem. Jde o celkové zhoršení zrakové ostrosti, ztrátu zraku nebo rozmazané vidění.

Čtěte také: Pravidelná konzumace melounů může mít blahodárný účinek na vaše bolavé tělo

Náhlé závratě mohou být a velmi často jsou také příznakem toho, že se blíží mrtvice. Jedná se nejčastěji o případy žen pod 45 let.

Máte-li poruchu řeči nebo začínáte-li mluvit zvláštně a nesmyslně, může to být příznakem mrtvice. Rozhodně proto kontaktujte lékaře.

Náhlé oslabení končetin, pocit slabosti, ztráta citu v nohou nebo pažích je silným indikátorem mrtvice a může to vést až k ochrnutí.

Bolest obličeje a migréna

Pokud vás bolí obličej po celé jedné straně, může to být příznakem cévní mozkové příhody, nicméně jen bolest obličeje nemusí znamenat nic.

Dalšími známými příznaky mohou být silná bolest hlavy nebo migrény, ochrnutí obličeje, pocit celkové vyčerpání, které trvá dlouhodobě, neustálá škytavka nebo dušnost a třes. Selhání dýchání je velmi častým důsledkem srdeční arytmie.