Pořízení psa si dobře rozmyslete. Špatnou péčí mu zničíte život

Pořídit si domácího mazlíčka je velmi vážné rozhodnutí. Někdy si ani dospělí neuvědomují, že to nebude vždy jednoduché a nemohou se psa nebo kočky jen tak zbavit. To je to nejhorší, co můžete mazlíčkům udělat. Bohužel to takto někdy končí, protože mají lidé příliš hektický život a nemají na něj dost času. Jedna rodina se rozhodla pro vážné rozhodnutí a litují toho ještě dnes.

https://pukuotukas.com/

Pořídit si psa je zásadní rozhodnutí

Rodina si pořídila fenku německého ovčáka jménem Agnes. Byla moc hodná a milovala děti. Děti s ní chodily na procházky, ale po pár letech se jí již nikdy příliš nevěnoval. Všichni měli příliš mnoho aktivit během dne a Agnes zůstávala po celé dny zavřená v kotci. To se hodně odrazilo na jejím zdravotním stavu, protože nemohla posilovat svaly v těle. Nakonec si rodina uvědomila, že tímto způsobem to s jejich milovanou fenkou brzy skončí velmi špatně.

pukuotukas.com

Rodina se rozhodla, že dají fenku pryč

Po dlouhém rozhovoru a uvažování se nakonec rodina rozhodla, že Agnes musí z jejich domova pryč. Po mnoha letech se jí zbavili. Našli něco jako chovatelskou stanici, kde se o psi starají speciálně zaškolení lidé. Otec rodiny si myslel, že to pro Agnes bude mnohem lepší místo než jejich domov. Vůbec si neuvědomil, co může pocit odcizení a odmítnutí udělat s psychikou jejich psa.

Čtěte také: Které dveře vedou ke štěstí? Vaše spontánní volba může snadno napovědět

pukuotukas.com

Majitel se po roce vydal do chovatelské stanice

Celá rodina na fenku hodně myslela a chyběla jim. Nejeli se za ní podívat celý rok. Po roce se otec rodiny rozhodl, že se pojede podívat, jak se daří jejich fence. Jejich setkání rozhodně neproběhlo tak, jak předpokládal. Přiblížil se k výběhu a chtěl ji pohladit. Ona na něj však vycenila zuby a začala hluboce vrčet. Ihned poznala muže, který zradil její důvěru a odvezl ji daleko od její rodiny. A do konce svého života mu to nezapomene. Jestli se nechcete starat o zvíře pečlivě a velmi dlouho, vůbec si ho nepořizujte. Zničíte mu život!

Zdroj: pukuotukas.com