Poslední opona pro Janu Hlaváčovou: Emotivní rozloučení v Národním divadle.

Rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou (†85) se stalo dojemným okamžikem, který spojil rodinu, přátele, kolegy a veřejnost. Tato významná osobnost českého divadla zemřela 13. ledna ve svých 85 letech, zanechávajíc za sebou bohaté umělecké dědictví. Její poslední rozloučení se konalo v Národním divadle, kde se sešli lidé, kteří ji obdivovali a měli ji rádi. Emotivní obřad trval necelou hodinu a přinesl mnoho dojetí a vzpomínek.

Životní příběh Jany Hlaváčové

Jana Hlaváčová se narodila 26.3.1938 v Praze. Celý svůj život věnovala umění a divadlu, stala se nejen vynikající herečkou, ale také milovanou a respektovanou osobností. Její talent byl objeven již v mládí a brzy se začala vzdělávat na renomované DAMU. V průběhu své kariéry ztvárnila mnoho nezapomenutelných rolí a stala se jednou z nejvýznamnějších postav českého divadla.

Poslední rozloučení

Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou se konalo v Národním divadle, místě, které jí bylo velmi blízké a kterému věnovala mnoho let svého života. Obřad začal přesně v jedenáct hodin dopoledne a byl plný dojetí a emocí. Hosté měli možnost položit květiny a vyjádřit svoji úctu k zesnulé herečce.

Čtěte také: Proč se Jiří Lábus nikdy neoženil a neměl děti? Známe důvody pro jeho rozhodnutí!

facebook.com/narodnidivadlo.cz

Projevy a vzpomínky

Během obřadu zazněly dojemné proslovy, které reflektovaly nejen umělecký talent Jany Hlaváčové, ale také její lidské kvality a osobnost. Vystoupili zde její kolegové a přátelé, kteří s ní sdíleli společné chvíle a vzpomínky. Mezi hovořícími nechyběli Taťjana Medvecká, Emília Vášáryová a Ivan Trojan, kteří vzdali hold zesnulé herečce a připomněli její výjimečnost.

Jana Hlaváčová byla krásná žena a skvělá herečka, byla opravdová hvězda bez hvězdných manýr.“ – Taťjana Medvecká

Přítomnost významných osobností

Rozloučení s paní Hlaváčovou neuniklo ani pozornosti významných osobností. Prezident republiky Petr Pavel a jeho manželka Eva se připojili k ostatním smutečním hostům. Jejich přítomnost podtrhla důležitost tohoto okamžiku a význam, který herečka měla nejen pro divadelní svět.

Čestná stráž a poslední rozloučení

U rakve se vystřídali členové čestné stráže, mezi kterými nechyběli Dagmar Havlová, Jana Boušková, František Němec a další. Tento symbolický akt vyjádřil respekt a vděčnost vůči paní Hlaváčové a jejímu přínosu pro divadlo. Na konci obřadu zazněla státní hymna, která připomněla význam této vzácné osobnosti.