Zvlášť v dnešní pandemické situaci nikdo z nás nechce oslabit svou imunitu, zvlášť pak je potřeba vyvarovat se jarním chřipkám nebo menšímu nachlazení. Pokud se potřebujete zbavit nepříjemného kašle a vyhnat ze svého těla pocit zahlenění, vyzkoušejte tento domácí recept, se kterým bude kašel za pár hodin pryč.

Hlavním klíček ke zdraví je mrkev

Mrkev nebo mrkvová šťáva je výborným antioxidantem, který si dokáže rychle a účinně poradit s virem nebo bakterií ve vašem těle. Zapomeňte ale na konzervovanou mrkev, ta totiž nikdy nedokáže nahradit čerstvou mrkev plnou živin a zdraví prospěšných látek.

Pro přípravu účinného sirupu proti kašli budete potřebovat:

  • půlu mrkve
  • 4 čajové lžičky medu
  • vodu

Příprava účinného sirupu je velmi snadná

Umyjte a oloupejte mrkev, rozkrojte ji na půlku a druhou půlku si schovejte na další den. Nakrájejte mrkev na menší kostky a ty zalijte vodou. Ve vodě mrkev vařte do měkka a poté rendlík odstavte ze zdroje tepla. Mrkev zceďte a vodu si nechte stranou, ještě bude potřebná.

Vařenou mrkev úplně rozdrťte, aby vznikla konzistence mrkvové hladké kaše. Do ještě teplé vody přidejte tři až čtyři lžičky medu, dobře rozmíchejte a přidejte také mrkvovou kaši. Po důkladném promíchání máte sirup připravený. Skladujte ho na chladném místě, nejlépe v lednici a konzumujte asi čtyři čajové lžičky denně. Po pár hodinách nebo maximálně po dvou dnech ucítíte úlevu.

V čem vám tento sirup pomůže?

Díky mrkvovému sirupu posílíte svůj celkový imunitní systém a dokonce dokážete snížit hladinu cholesterolu v krvi. Sirup je nápomocný také adolescentům, kteří díky sirupu udrží svou pleť čistou a bez akné. Pomáhá také stimulovat trávení a doplní vaše tělo o vitamín A i vápník.

Sdílejte článek