Pouze 17% populace dokáže správně spočítat tento příklad: Otestujte sebe i své blízké

Připravili jsme si pro vás malý rébus. Otestujte, jak na tom jsou vaše mozkové závity. Uhodnete, jaké číslo bude místo otazníku? Na první pohled si zřejmě řeknete, že to nic není. Počítat přeci umí každý. Tato drobná úloha má ale malý háček. Uhodnete, kde se skrývá? Odhalíte správný výsledek?

Otestujte sebe i své blízké

Cvičení jako tato jsou skvělá pro váš mozek. I u náročných matematických operací jste si mohli říkat, k čemu já to budu potřebovat? Věděli jste ale, že tato cvičení slouží hlavně k procvičování logického myšlení vašeho mozku? Brousíte si tak svůj úsudek a zlepšujete rychlost, s jakou budete reagovat v krizových situacích.

  • zrychlí se vaše schopnost rozhodovat se
  • budete lépe vyhodnocovat nenadále situace

Jak sami vidíte, matematické úlohy přináší mnoho dobrého. A tak pokud rádi chodíte do posilovny, neměli byste zapomínat posilovat i svůj mozek. Ten totiž potřebujete stejně jako silné a zdravé tělo. Zkuste si následující úlohu vypočítat během pěti minut!

Čtěte také: Jižní Korea se Loučí s Tradicí: Parlament Schválil Zákaz Konzumace Psího Masa

A správná odpověď je…

Už máte dopočítáno? Nebudeme vás napínat. Správný výsledek je 16. Pokud jste si s příkladem poradili a chcete se ještě trochu procvičit, máme pro vás další dva příklady. Tentokrát zkuste zvládnout v intervalu pěti minut oba dva!

Hotovo? Správná odpověď prvního příkladu je 12. To nebylo těžké, že? U druhého jste se možná trochu zapotili. Výsledek je jedna. Že jste se spletli? Zkuste si příklady projít ještě jednou a vzpomenout si na poučky ze základní školy.

Mozek se musí posilovat

Těm, kdo vypočítali správně, gratulujeme! Pokud vás cvičení bavila, zkuste si každý den nějaká podobná vypočítat. Nenechte svůj mozek zlenivět. Nejen matematická cvičení, ale také psaní rukou náš mozek posiluje. Pokud tedy píšete už jen na počítači či na mobilu, měli byste alespoň občas zkusit napsat delší text v ruce.