Pouze 3 ingredience a budete mít vynikající dort!

Mnoho žen nechce trávit v kuchyni více času, než je nutné. Zároveň si ale jistě chcete vychutnat domácí dezerty, které chutnají skvěle a stojí jen pár korun. Právě takový recept vám dnes přinášíme. Na tento dort potřebujete jen 3 ingredience a chvilku svého času. Přípravy tohoto dortu nebudete litovat a děti budou nadšené, že jste jim připravily banánový dezert.

Co budete potřebovat?

Na většinu dortů potřebujete velké množství surovin a hodiny svého času, které strávíte v kuchyni. Tento recept je obrovskou výjimkou, protože musíte zpracovat jen 3 ingredience, nemusíte připravovat ani péct žádné těsto. Základ dezertu si můžete samozřejmě připravit doma, ale pro jednodušší a rychlejší přípravu si ho jednoduše kupte v obchodě. Dort bude chutnat stejně dobře a nemusíte strávit v kuchyni příliš mnoho času. Na výrobu potřebujete:

  • perník – 500 gramů,
  • zralé banány – 4 ks,
  • zakysaná smetana – 500 gramů.
zinoti.lt

Pracovní postup

Perník jednoduše nakrájejte na kolečka. Každé by mělo být silné asi 7 mm. Banány oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Připravte si vhodnou nádobu na přípravu dezertu. Musí být dostatečně hluboká, abyste tam dort mohli umístit. Dno a boky nádoby potřete tenkou vrstvou zakysané smetany. První vrstvu udělejte z perníku. Potom vytvořte bohatou vrstvu zakysané smetany. Potom přidejte banány nakrájená na kolečka. Zakryjte je další perníkovou vrstvou.

zinoti.lt

Dort zakončete zakysanou smetanou. Pokračujte ve vrstvách pomocí tohoto postupu, dokud nebudete mít dort hotový a všechny suroviny zpracované. Vše zakryjte potravinářskou fólií a vložte na noc do lednice. Ráno odstraňte fólii a otočte nádobu na talíř tak, aby bylo dno nahoře. Zakysanou smetanu znovu naneste na dost, přidejte kousky banánu a nastrouhanou čokoládu na ozdobu. To je všechno, co musíte udělat pro vynikající banánový dort. Přejeme dobrou chuť!

Zdroj: zinoti.lt