Poznejte surovinu, která zabraňuje křečovým žilám a detoxikuje organismus

Pycnogenol je přírodní chemická sloučenina extrahovaná z kůry borovice evropské (Pinus maritima). Této látce se připisují silné antioxidační, cytoprotektivní účinky. Tato úžasná a přirozeně se vyskytující složka je schopna neutralizovat toxiny v těle a bylo také zjištěno, že má antioxidační účinky dvacetkrát silnější, než vitamín C a padesátkrát silnější, než vitamín E.

Proč byste to měli brát?

Výzkumy ukazují, že užívání této látky nejméně pět dnů v týdnu před sezónou může zmírnit příznaky onemocnění a posílit vaši imunitu. Menší studie uvádějí, že má pozitivní účinky na příznaky a snižuje potřebu léčby u dětí s astmatem. Není tak skvělá jen pro dospělé, ale také pro vaše potomky.

Příznivý dopad může mít také na kardiovaskulární systém, protože se zdá, že snižuje krevní tlak a stimuluje krevní oběh v dolních končetinách. Podle některých odborníků může chránit také před ischemickou chorobou, srdečními a krevními sraženinami. Existuje vysoká šance, že pycnogenol pomáhá také při poškození očí, které je způsobené cukrovkou. Vhodný je také pro osoby s poruchou pozornosti a hyperaktivitou (ADHD). Kromě toho jsou skvělé při:

Čtěte také: Mokrá vatička vložená do pupíku uleví od mnoha problémů

  • artritidě, cukrovce,
  • erektilní dysfunkci, vysoké hladině cholesterolu,
  • poruchách paměti, příznaků menopauzy, otoku.

Vedlejší účinky

V první řadě si uvědomte, že pokud chcete užívat pycnogenol, měli byste se nejdřív poradit se svým lékařem. Učiňte tak zejména v případě, že užíváte nějaké léky. Ukázalo se, že pycnogenol je u dospělých dobře snášet po dobu šesti měsíců. Poté musíte na nějakou dobu vynechat. Mezi hlavní nežádoucí příznaky patří závratě a bolesti břicha.

Tuto složku by do své stravy neměli začlenit jedinci, kteří se potýkají s lupusem, roztroušenou sklerózou nebo revmatoidní artritidou. V případě dětí, těhotných a kojících matek nejsou k dispozici žádné údaje o jejich bezpečnosti. Proto s tím zacházejte opatrně.