Pravidelná konzumace melounů může mít blahodárný účinek na vaše bolavé tělo

Máme tady léto, a to je spojeno s velkou možností konzumovat ovoce a zeleninu. Všem lidem se doporučuje omezit tučná, mastná a nezdravá jídla, a zaměřit se spíše na lehká jídla s hromadou tekutin. Takovou volbou je ideální ovoce nebo zelenina. Jednou potravinou, resp. zeleninou, která nám během letních veder dá nejvíce vody, je rozhodně meloun. Děti meloun milují a mnoho dospělých se po něm také může utlouci. Věděli jste ovšem, že meloun má ještě další výhody pro lidské tělo? Mimo to, že nás zásobí vodou, může nám pomoci například s vysokým tlakem. Pojďme společně prozkoumat, k čemu všemu je konzumace melounu dobrá.

Delší život s melounem

Meloun patří mezi nejužitečnější a výživnou potravinu pro letní vysoké teploty. Stačí si jen koupit meloun, nakrájet si ho na kousky a někde ve stínu zahrady si ho v klidu sníst. Už po několika plátcích melounu máte jistotu, že budete žít o něco déle. Jeho pozitivní účinky na lidský organismus jsou v těchto parných dnech nepostradatelné. Hydratuje, ale tělu doplňuje vitaminy a minerály. Z 95 % je tvořen vodou, ale má také vysoký obsah draslíku, sodíku, železa a fosforu.

Na ledviny, úpal a krevní tlak

Díky vysokému obsahu vody pomáhá tělu zbavit se toxinů, čistí ledviny a má močopudné účinky. Může také pomoc zabránit vzniku ledvinových kamenů. Stejně tak v létě poskytuje báječnou ochranu proti úpalům, neboť snižuje tělesnou teplotu a díky obsahu vody pomáhá odstranit přebytečnou vodu z těla. Vzhledem k obsahu draslíku a hořčíku se meloun doporučuje těm, kdo mají vysoký krevní tlak.

Čtěte také: Jak se zbavit nepříjemných parazitů ve střevech?

Snižuje cukr a chrání oči

V případě, že máte vysokou hladinu cukru v krvi, je vám doporučeno konzumovat melouny. Díky obsahu draslíku a hořčíku reguluje meloun produkci inzulinu, čímž snižuje hladinu cukru v krvi. Skvěle se také postará o vaše oči, neboť obsahuje karoten, který se v těle přemění na vitamin A. Nemáte-li rádi semínka melounu, vyzkoušejte je, neboť jsou také zdravá. Obsahují mnoho vitaminu B, železa, zinku a vápníku. Díky obsahu nasycených mastných kyselin chrání cévní systém a mohou předcházet problémům s oběhem těla.