Pravidelná masáž chodidel před spaním pomůže s krevním oběhem, vysokým cholesterolem i v době těhotenství

Jak navodit příjemný a zdravý spánek? Namísto sledování televize nebo sjíždění sociálních sítí doporučují odborníci relaxační techniky, čtení nebo meditaci. Neméně prospěšná je také masáž chodidel, která by se měla provádět pravidelně nejen pro lepší spánek. Podle různých výzkumů totiž přispívá k uvolnění těla a vede ke snížení rizika svalových křečí, ale pomáhá i při jiných zdravotních neduzích a obtížích. Proč si pravidelně masírovat chodidla? Těchto 5 důvodů vás jistě přesvědčí!

https://nastroy.net/

1.    Pro zlepšení krevního oběhu

Pravidelně prováděnou masáží chodidel se zrychlí průtok krve, u diabetiků dokonce vede k lepšímu hojení ran. Efektivnější průtok krve cévami zlepšuje stav pokožky a vede i ke snížení hladiny cholesterolu v krvi.

2.    Lék na migrénu i bolení hlavy

Podle odborníků se přesně zaměřenou masáží chodidel lze dobře zbavit bolestí hlavy nebo přímo migrény. Tlaková masáž se používá v alternativní medicíně jako lék na různé zdravotní obtíže včetně dýchacích nebo trávicích. Kromě chodidel a prstů se masíruje také pata ze všech stran, na závěr vrchní část spodní části nohy.

Čtěte také: Barva moči a její signály. Při určitých odstínech utíkejte ihned k lékaři

3.    Pro harmonizaci krevního tlaku

Masáž plosek nohou a prstů před spaním vede také ke snížení krevního tlaku. Podle jedné vědecké studie se totiž během 10minutové masáže uvolňují hormony, které snižují pocity úzkostí nebo depresivní stavy. Takové zklidnění je následováno také snížením krevního tlaku.

4.    Pro zvýšení sexuální touhy

Relaxační hudba ve spojení s láskyplnou masáží chodidel s použitím éterickým olejů je nadmíru uvolňující. Při masáži plosek v páru při intimních chvilkách se k tomu uvolňují hormony, které spolu s krouživými pohyby po kůži vedou ke zvýšení sexuální touhy. Chodidla jsou totiž vysoce erotogenní zónou, která je srovnatelná s ušními lalůčky. Něžná stimulace konkrétních bodů dokáže probudit vášeň u mužů i u žen. Při masáži lze použít vonné éterické oleje, které ještě znásobí účinek masáže.

5.    Při menopauze i v těhotenství

Masáž by měla probíhat po celé délce chodidel, vynechat by se neměli ani prsty na nohou, pak je prospěšná v předešlých případech i při menopauze, protože přinese okamžitou úlevu od takzvaných návalů horka, ale vede i ke zlepšení emoční nálady. U těhotných stojí lepší cirkulace krve zase za zmírněním otoků nebo dokonce pomůže s jejich odstraněním.

Zdroj: nastroy.net