Bez ohledu na to, kolik detektivních seriálů se natočí, rádi se vracíme ke staré dobré klasice. „To je vražda, napsala“ je rozhodně jedním z nich a prakticky každý z nás viděl alespoň několik dílů tohoto jedinečného seriálu. Mnoho z nás ho milovalo a nemůžeme na něj zapomenout. Natáčení skončilo před mnoha lety a herečce s ikonickou rolí bude letos nádherných 96 let. Co za svůj života prožila a lituje toho?

Je neuvěřitelné, jak jsou lidé i nadále fascinováni řešením zločinů a neustále se objevují nové série, kde spolu s postavou musíme řešit ty nejstrašnější vraždy a největší záhady. Osm let jsme sledovali vdovu Jessicu Fletcherovou, která má kromě práce spisovatelky detektivek i velký talent na řešení vražd. Pro Angelu Lansbury to znamenalo natočit dvanáct sezón a získání své životní role, se kterou bude již navždy spojena.

Je to mnoho let, ale všichni si ji pamatujeme

Dnes je to 24 let od ukončení poslední série a samotné Angele bude brzy 96 let. Její kariéra byla přitom velmi bohatá a za své herecké výkony byla také mnohokrát oceněná. „To je vražda, napsala“ nebylo zdaleka jediné, na čem se Angela za dlouhá léta podílela. V roce 1945 byla nominována na Oscara a Zlatý glóbus za roli v hororu „Dorian Gray“ a v roce 1962 byla znovu nominována za Oscara za film „Manchunian Candidate“.

Angela se objevila také v několika inscenacích v divadle, například „The King and I“ a „Sweeney Todd“, než získala svou ikonickou roli Jessicy Fletcherové v seriálu „To je vražda, napsala“. Během své dlouhé kariéry, která trvala téměř osm desetiletí, herečka získala pět ocenění Tony, šest Zlatých glóbusů a jednu cenu Oliver. Za posledních šest let se také stala šlechtičnou a od roku 2014 má před svým jménem titul Dame. Kromě herectví navíc stihla také založit velkou rodinu.

Syn šel ve stopách své matky

Angela má tři děti a poprvé se provdala za herce Richarda Cromwella v roce 1945, když jí bylo 19 let. Jejímu muži bylo 35 let. Manželství bohužel netrvalo dlouho. Po jediném roce se rozvedli, ale zůstali dobrými přáteli, dokud Richard v roce 1960 nezemřel. S druhým manželem měla všechny své děti. V roce 1949 se provdala za Petera Shawa a byla vdaná 54 let před jeho smrtí v roce 2003.

Kromě vlastních dvou dětí má také jednoho nevlastního syna Davida z předchozího vztahu jejího manžela Petera, kterého považuje za vlastního. Syn je režisérem v televizi a režíroval 69 epizod seriálu „To je vražda, napsala“, zatímco jeho sestra Deidre vlastní restauraci. Některé z dětí se tedy rozhodly jít v jejích šlépějích, zatímco jiní šli úplně jinou cestou. V každém případě měla Angela vždy úžasně produktivní a úspěšný život, kterého rozhodně nemusí litovat.

Přirozené stárnutí

Dnes je Angele téměř 96 let a je v důchodu, ale před rokem se rozpovídala o svých pocitech z dědictví, které po sobě zanechává. „Už netočím filmy, ale je to v pořádku. Moje tvář již není bohatstvím, ale můj hlas stále zůstal jasný a silný, i když mi příští měsíc bude 94 let. Cítím se daleko od toho věku,“ říkala tehdy v CBC. Tato úžasná žena zůstane v našich srdcích, ať se bude dít cokoli. I když se natáčejí nové seriály, starší kousky bývají mnohem lepší a díváme se na ně stále velmi rádi.

Sdílejte článek