Překvapivé zjištění: Pitva Romanu Čechmánka (+52) vyloučila sebevraždu. Co ukázaly její výsledky?

Věc bývalého hokejového brankáře Romana Čechmánka, který náhle zemřel minulý víkend ve věku 52 let, nadále vyvolává pozornost a otázky veřejnosti. Po pitvě provedené policií se však ukázalo, že se jednalo o nečekaný obrat. Zprávy o sebevraždě byly vyvráceny, a tak zůstává nezodpovězenou otázkou, co přesně vedlo k jeho tragické smrti.

Policie potvrdila

že Roman Čechmánek, bývalý mistr světa a hrdina českého hokeje, nespáchal sebevraždu. Tato informace byla zveřejněna ve středu policejní mluvčí Monikou Kozumplíkovou. Navzdory spekulacím veřejnosti a médií tak není sebevražda důvodem jeho úmrtí.

S ohledem na nedostatečné informace ohledně příčiny Čechmánkova úmrtí byla provedena zdravotní pitva. Tato opatření byla přijata, poté co soudní lékařka nemohla jednoznačně určit příčinu smrti. Monika Kozumplíková uvedla: „Závěry z provedené pitvy potvrdily, co již policisté předběžně konstatovali na místě. Sebevražda byla vyloučena a neexistuje důkaz o zapojení třetí strany do úmrtí padesát dva let starého muže.“

Čtěte také: Otec dítěte je nevyléčitelně nemocný, ale jeden zázrak ještě stihne

O zdravotních problémech Romana Čechmánka

Bojoval s problémy se zdravím ruky, kvůli kterým byl nucen podstupovat léčbu. Jeho tragická smrt přišla jako šok pro celou českou hokejovou komunitu.

Roman Čechmánek, který vyhrál zlatou medaili na olympijských hrách v Nagano v roce 1998, byl v poslední době aktivním členem hokejové komunity v Uherském Hradišti. Zde zastával pozici šéftrenéra mládeže a vedl týmy starších i mladších žáků.

Vsetínský hokejový klub a veřejnost se ve středu sešli, aby uctili památku Romana Čechmánka. Konala se smuteční pochod od restaurace v centru Vsetína k místnímu zimnímu stadionu. Stovky lidí se zapojily do tohoto aktu solidarity, přičemž mnozí z nich nosili černé oblečení a klubové šály či dresy. Transparent s nápisem „Legenda“ a číslem 23, které bylo spojeno s Čechmánkem v domácím klubu, vedli fanoušci na čele průvodu. Roman Čechmánek byl jedním z nejvýznamnějších hráčů v historii klubu, přispěl k pěti extraligovým titulům před svým odchodem do NHL.

Smuteční průvod byl pozoruhodný tím, že se ho zúčastnili lidé různých věkových kategorií, a upoutal pozornost kolemjdoucích. Někteří se přidali k průvodu, jiní ho fotografovali nebo nahrávali. Průvod na chvíli zastavil na náměstí, kde fanoušci symbolicky zapálili 23 svíček, a lidé spontánně začali tleskat. Průvod pokračoval k zimnímu stadionu na Lapači, a fanoušci skandovali jméno Romana Čechmánka.

Zdroj: cnn.iprima.cz