Každé lidské tělo funguje na bázi dobré souhry všech orgánů i buněk, které podléhají chemickým reakcím. Všechny bakterie a buňky musí být pro správné fungování mírně zásadité. Pokud to tak není, je možné, že překyselený organismus zafunguje na vaše tělo negativním způsobem a způsobí možné onemocnění.

Jak zjistit, zda není vaše tělo překyselené.

Hladinu pH ve vašem těle můžete změřit poměrně jednoduše. Jeden ze způsobů je požádat svého ošetřujícího lékaře o vyšetření, na jehož základě dostanete výsledky hladiny pH. Druhou možností je samovyšetření v pohodlí domova. V lékárně si můžete koupit vlastní testovací proužek, který vám ukáže, zda je vaše tělo zásadité nebo kyselé.

Rovnováha pH v těle je důležitým zdravotním aspektem, který řídí váš celkový stav a má vliv na funkci všech orgánů. Pokud se stane, že je vaše tělo překyselené, pak můžete být náchylní k mnoha různým onemocněním, se kterými není radno si zahrávat.

První příznaky překyseleného organismu

Jeden z hlavních příznaků, díky kterým své pH možná začnete řešit jako první, je zpomalený metabolismus. Vlivem zpomalení totiž může postupně dojít k obezitě a k neschopnosti redukce váhy. Zejména ženy při svých dietách se se zjištěnými informacemi dostanou až k testu pH, který jim napoví, co je s jejich tělem špatně.

Dalšími příznaky překyseleného organismu může být také vysoký krevní tlak. Právě u tohoto příznaku je velmi těžké objevit příčinu pH, jelikož možných aspektů může být několik. Většinou se na tento problém z lékařského hlediska ani nepřijde, jelikož se dříve nasadí léky proti vysokému tlaku.

Chronické záněty nejsou výjimkou

Důsledkem překyseleného organismu mohou být chronické záněty všeho druhu. Nejčastěji se tento problém vyskytuje v kombinaci s onemocněním ledvin nebo močového měchýře. Není neobvyklý ani výskyt ledvinových kamenů.

Jako první ze všech příznaků špatného nastavení pH v těle je neobvyklý nárůst hmotnosti. S ním může být spojená také vysoká hladina cukru v krvi, a tak s překyselením organismu přichází i problém cukrovky.

Další příznaky kyselého organismu jsou slabé kosti, bolesti svalů a kloubů i tvorba kyseliny mléčné. Časté zlomeniny nebo nevysvětlitelná náladovost také není výjimkou. Pokud na sobě pociťujete chronickou únavu, málo energie nebo pomalé trávení, důvodem může být také špatné pH.

Sdílejte článek