Při střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo devět lidí, z toho pět dětí

Moskva 26. září (ČTK) – Při střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo dnes ráno nejméně devět lidí, z toho pět dětí. Podle agentury TASS to uvedl ruský vyšetřovací výbor, tedy kriminální ústředna. Dřívější informace ministerstva vnitra Udmurtské republiky hovořily také o zhruba dvou desítkách zraněných. Pachatel je po smrti, zřejmě spáchal sebevraždu.

„Podle předběžných údajů se obětí trestného činu stalo devět osob, mezi nimi dva pracovníci ostrahy vzdělávací instituce, dva učitelé a také pět nezletilých. Jsou také zranění,“ uvedl vyšetřovací výbor.

Udmurtské ministerstvo vnitra dříve uvedlo, že policie našla tělo muže, který zahájil palbu. „Podle dostupných informací spáchal sebevraždu,“ dodalo. Ruský poslanec Alexandr Chinštejn uvedl, že muž střílel ze dvou původně traumatických pistolí upravených pro použití ostré munice. Jeho totožnost dosud nebyla zjištěna.

Čtěte také: Markéta Pekarová Adamová: Nový účes a zářivá proměna jejího vzhledu a neskutečně prokoukla

Do školy podle agentury AP chodí zhruba 1000 žáků mezi prvním a 11. stupněm ruského vzdělávacího systému.

Ruské ministerstvo zdravotnictví do Iževsku vyslalo tým zdravotníků, kteří mají poskytovat akutní lékařskou pomoc obětem střelby. Již nyní pracuje na místě 14 lékařských týmů.

Zdroj: ČTK