Příběh o bezmezné dobrotě? Malá holčička se nebojí dát napít vody z láhve starému bezdomovci!

Děti nesoudí a mají odvahu dělat věci, které by dospělí nedělali. Jejich ryzí čistota je dechberoucí a taky velmi inspirativní pro celou společnost. To byl i případ holčičky, která se objevila na videu, ve kterém sehrála ústřední roli. Všimla si totiž nemocného muže sedícího na zemi, který potřebuje napít obyčejné vody. Neváhala proto ani chvilinku, vzala láhev a nebohému muži dala napít. Jak krásné gesto od malé dívenky!

Anděl v podobě malé dívky

Lidé kolem něj jen procházeli, nevšímali si ho. Proč taky? Je to bezdomovec. Dívenka neviděla bezdomovce ani necítila žádnou hrozbu, proto beze strachu k němu přistoupila a dala starému muži napít z láhve. Viditelně nemocný muž měl velikou žízeň. Proč je vlastně takto nemocný a starý člověk na ulici? Kam se ztratila lidskost, že musí malá dívka ukázat, že je třeba těmto lidem pomáhat?

https://www.newsitamea.gr/

Děti nesoudí

Čistota malých dětí a neskutečná laskavost dojímá, tím spíše dnešní společnost, která často odsuzuje někoho jen kvůli drobnostem. A co si myslet o bezdomovci? Jistě si může za svůj osud sám, že skončil na ulici. To určitě napadne mnohé kolemjdoucí, kteří mají s lidmi bez domova, s drogově závislými nebo psychicky narušenými osobami špatnou zkušenost. Jenže tento muž je starý a viditelně trpí nějakou neurologickou poruchou. Malá dívka z videa nesoudí, prostě jde a muži pomůže.

Čtěte také: Poplach v prezidentském paláci! Vloupání do domu slovenské prezidentky!

https://www.instagram.com/goodnews_movement/?utm_source=ig_embed&ig_rid=706cf735-8ae8-4653-a2d9-6c5be4e449bd

Lidé, co potřebují pomoc

Zatímco dívka dává starému muži napít vody z láhve, přiběhne její vyděšený otec, který ji okamžitě bere do náruče a odnáší pryč. Má o dívku strach, což je jasné. Bezdomovec může být hrozbou, ale nemusí. Třeba se jedná o starého člověka, který si už sám pomoci nedokáže, a proto skončil na ulici. Každopádně video se stalo oprávněně virálním a je na každém, aby si vyhodnotil, jak pomáhat nebo jak se zbavit sociálních stereotypů, které ovládají moderní společnost.

Zdroj: goodmorningamerica.com