Příběh ze světa: Otec žaluje školu, protože učitel ostříhal bez dovolení jeho sedmiletou dceru.

Otec 7leté holčičky, kterou její učitel ostříhal bez svolení rodičů, podal milionovou žalobu na školní odbor, knihovníka a asistenta pedagoga.

Jimmy Hoffmeyer uvedl, že 24. března přišla jeho dcera Jurnee domů ze školy v slzách a řekla svému otci, že ji učitel ostříhal. Rozzlobený otec z Mount Pleasant v Michiganu řekl, že jeho dcera byla během týdne třikrát ostříhána. Přitom ona sama má velmi specifický typ vlasů, který vyžaduje zvláštní zacházení a není možné vlasy jen tak obyčejně namočit a zkrátit.

Rozrušený otec řekl, že Jurnee vlasy poprvé ostříhal spolužák ve školním autobuse, takže ji otec vzal do speciálního kadeřnictví a nechal je odborně a správně zkrátit. Ale dva dny po incidentu dorazila Jurnee domů s dalším účesem.

Čtěte také: Zázrak v podobě paterčat, rodiče nadšeně sdílejí první fotky!

https://fr.newsner.com/

Strach a nejistota

Zeptal jsem se jí, co se stalo: „Myslel jsem, že jsem ti řekl, že žádné dítě by tě nemělo stříhat,“ řekl tehdy táta. Odpověděla: „Ale tati, to byl učitel.“ Tehdy nemohl rozčilený otec uvěřit svým uších. Účes byl skutečně hrozný a sama Jurnee se styděla jít do školy, protože sama věděla, že vypadá hrozně.

Po stížnostech otce správní rada státních škol v Michiganu uvedla, že nezávislé vyšetřování po rozhovorech se zaměstnanci, studenty a členy personálu neodhalilo žádné rasové předsudky, ale Jimmy řekl, že je to nesmysl a že přece není možné, aby učitelé stříhali vlasy komukoliv, bez ohledu na rasu nebo etnickou příslušnost.

https://fr.newsner.com/

Spravedlnosti musí být učiněno za dost

Nyní podal k federálnímu soudu v Grand Rapids žalobu proti veřejným školám a tvrdí, že byla porušena ústavní práva dívky, včetně rasové diskriminace, etnického zastrašování, úmyslného způsobování emocionálního stresu a dalších. Od té doby také Jurnee nebyla ve škole.

Po nezávislém vyšetřování školní rada uvedla, že zaměstnanec, který ostříhal Jurnee, byl pokárán, protože navzdory nejlepším úmyslům dívku odstříhal bez svolení rodičů. Další dva zaměstnanci o incidentu věděli, ale nenahlásili to. Všichni tři zaměstnanci se omluvili.

https://fr.newsner.com/

ZDROJ: fr.newsner.com