Přírodní lék na problémy s dýchacími cestami

Podzimní i jarní období napomáhají rozvoji problémů s dýchacími cestami, a také záněty přiléhajících orgánů a částí těla, které jsou citlivé vůči přítomnosti virů a bakterií způsobujících zánětlivá onemocnění, jako jsou především hlavové dutiny či zvukovody. Záněty dutin nebo uší jsou velmi nepříjemné a často bývají doprovázeny akutní bolestí hlavy. K jejich prevenci či léčbě lze vedle běžné medikace využít také velmi účinného přírodního přípravku, který rychle a účinně odstraňuje příznaky a celkové zlepšuje průběh běžných respiračních nemocí způsobujících zvýšenou sekreci hlenu.

Připravte si domácí lék na rýmu a nachlazení

Účinek tohoto prostředku je zaručení a obvykle nevyžaduje dlouhodobé užívání. Co k jeho přípravě budete potřebovat:

  • 1 kořen zázvoru
  • 1 hrnek jablečného octa

Příprava receptu je pak velmi jednoduchá – stačí zázvor oloupat a nastrouhat na jemném struhadle, a následně jej zalejte jablečným octem. Směs je poté potřeba důkladně promíchat a nechat nějakou dobu homogenizovat, aby zázvor uvolnil účinné éterické látky. Směs si zachovává své účinky přibližně 10 dnů, je však nutné ji uchovávat ve tmě a chladu. Po smíchání ji proto vložte do uzavíratelné nádoby a nechte v lednici nebo komoře. Každý den je potřeba ji alespoň jednou protřepat, aby nezačala sedat.

Čtěte také: Zpěvák kapely Krucipüsk Tomáš Hajíček měl vážnou nehodu. Je ve vážném stavu! Kapela ruší všechny koncerty!

Jak se přípravek používá

Směs zázvoru a jablečného octa je určená k inhalaci. Aplikuje se na nasákavou tkaninu (hadřík nebo ručník) v malém množství, který se pokládá na obličej. Při použití je nutné v klidu ležet a 10 minut inhalovat výpary směsi. Tento úkon lze provádět až třikrát denně – vdechováním výparů se účinné látky dostávají do nosních a čelních dutin, a také dýchacích cest a odstraňují patologické prvky ulpělé na sliznicích či stěnách.