Pro mozek není vhodný alkohol nebo tabák, ale zároveň ho vyžaduje

Věděli jste, že mozek trpí tím, jaké potraviny jíte? Jestli do svého těla dostáváte potraviny, které nejsou zdravé, jestli telefonujete za jízdy autem nebo kouříte či pijete alkohol, projevujete se to právě na vašem mozku. Stres má na funkci mozku také velký vliv. Mozek potřebuje potraviny, které jsou zdravé a mají nízký obsah tuku. Sladkostí se ale vzdávat nemusíte, občas si je můžete dopřát.

Mozek miluje čokoládu, ale potřebuje také vodu

Neurochirurgové se shodují v tom, že mozek potřebuje určité živiny, které ale pro celkové zdraví nejsou vhodné. Jestli v noci koukáte na televizi, do mobilu nebo tabletu, nečekejte, že váš mozek bude fungovat správně. Působit na něj bude nejen záření, ale také nečistoty ze zařízení. Proto je vhodné alespoň hodinu před spaním vypnout všechna zařízení, které mohou narušit nejen funkci mozku, ale také kvalitu vašeho spánku.

První kroky ke zdravému mozku jsou dostupné pro každého a zároveň velmi jednoduché. Chcete-li něco udělat pro svůj mozek, vstaňte o něco dřív, otevřete okno, nadechněte se a udělejte několik krátkých cviků. Poté si dejte dvě sklenice vody pokojové teploty. Ráno je vhodné vstávat dřív, protože tím nastartujete tělo. Jestli věnujete svému tělu několik minut ráno, určitě to pocítíte po celý den. Voda nastartuje metabolismus a poté si můžete dát snídani.

Mozek nespí ani během našeho spánku

Během spánku náš mozek pracuje na tom, aby naše orgány správně fungovaly. Jestli někdo usíná s tím, co ho čeká následující den, spánek nebude kvalitní, ani pokud budete spát osm nebo devět hodin denně. Mozek si vytvoří spojení mezi myšlenkou nebo pamětí, ráno tak můžete mít spoustu nápadů. Ty si rychle zapište, protože je můžete, stejně jako sen, velmi rychle zapomenout. Mozek ale nesmíte krmit alkoholem, tabákem nebo tučnými výrobky.

Nikdy byste neměli jíst ve spěchu, protože si jídlo nevychutnáte. Nedávejte si ani velké množství alkoholu nebo cigaret. Velmi ovlivňují funkci mozku, je vhodné si tak jídla dávat v uvolněné atmosféře. Najezte se v klidu, každé sousto si vychutnejte a dejte mozku najevo, že mu dáváte to nejlepší.

Potraviny musí obsahovat všechny důležité živiny

Jestli milujete maso, samozřejmě si ho dejte, ale dávejte pozor na jeho kvalitu. Libové maso bude nejlepší variantou. Dejte si rybí nebo krůtí maso, které obsahuje dostatek bílkovin. Vysoce tučné potraviny byste měli vynechat úplně, protože obsahují mnoho soli. Sladkosti zase mohou způsobit nadváhu nebo obezitu. Dát si ale můžete kousek hořké čokolády nebo přírodní kakao.

Dávejte si hlavně čistou vodu, místo sycených limonád nebo ovocných džusů. Dbejte také na vyváženost každého jídla. Oběd by měl tvořit nejen polévku, ale také hlavní chod, který by měl být plný zeleniny místo klasické přílohy. Mozek ale potřebuje také naší dobrou náladu. Proto se často usmívejte, naučte se mít rádi a naučte se radovat i z maličkostí. Na svět pak budete koukat z jiné perspektivy.

Zdroj: smakdnia.pl