Proč by měli muži močit v sedě? Podle lékařů je to zdravé!

Představa muže, který močí v sedě, se může zdát na první pohled nepřirozená. V některých případech jde podle odborníků o velmi dobrou věc, protože tím podporujete své zdraví. Močení v sedě může usnadnit tok moči a zabránit hromadění zbytků moči v močovém měchýři. V jakých případech odborníci a lékaři doporučují mužům, aby močili v sedě?

https://www.pexels.com/

Potíže s prostatou nesmíte podceňovat

Prevence zdravotních problémů je vždy nejlepším způsobem, jak se s nimi vypořádat. Muži s problémy s prostatou mají velmi často problém s tvorbou dostatečného množství moči a se samotným močením. To může vyřešit právě pravidelné močení v sedě. Muži s problémy s močovým měchýřem si mohou ulevit od potíží také tímto způsobem.

Vědci z Leiden University v Nizozemsku analyzovali 11 starších studií na toto téma. Závěry ze všech studií byly velmi jasné. Prokázaly, že pacienti s příznaky infekce dolních močových cest nebo potíží s prostatou mohou významně těžit ze sezení při moření. U zdravých mužů nebyly pozorovány žádné výhody, ale rozhodně vám to neuškodí, i když jste právě teď zdraví.

https://www.pexels.com/

Fungování močového měchýře může hodně říct o vašem zdraví

Nejdůležitější je pozorovat barvu a frekvenci močení. Podle toho můžete poznat zdravotní problémy. Změna barvy většinou znamená, že je problém jinde v těle, např. v ledvinách nebo játrech. Stejně tak ale může ukazovat na dehydrataci. Růžový nebo červený odstín může souviset s jídlem, pitím, onemocněním ledvin, nádory nebo s infekcí močových cest.

Stejně důležitá je ale také frekvence močení. Při dostatečném pití tekutin byste měli jít na záchod šestkrát až osmkrát za 24 hodin. Časté močení může být způsobeno kofeinem, infekce močových cest, problémů s prostatou a mnoha dalších nemocí. Můžete se také potýkat se syndromem hyperaktivního měchýře, který lze léčit. V každém případě ale musíte sledovat své tělo.

Zdroj: newsitamea.gr