Proč byste měli pít kávu každý den?

Káva je nedílnou součástí našeho života. Většina z nás si bez tohoto hřejivého nápoje nedokáže představit své ráno. A mnoho z nás ani odpoledne. Mnoho lidí tvrdí, že je káva škodlivá. To je ale pravda jen v případě, že jí pijete příliš mnoho. Při správném dávkování má následující benefity. Na žádný z nich nesmíte zapomínat, až budete příště pít 3-4 šálky kávy denně.

Lepší soustředění a více štěstí

Kofein i samotná káva působí na mozek velmi příznivým efektem. Můžete se potom mnohem lépe soustředit. Skvěle se proto hodí do práce nebo při náročném studiu do školy. Přinese vám také více energie a ranní káva každého z nás jednoduše udělá šťastnější.

Snižuje riziko cukrovky

Lidé, kteří pijí sedm šálků denně, mají o 50 procent nižší riziko cukrovky. Tolik kávy byste ale pít neměli. Zdravá míra pro celý organismus jsou 3-4 šálky denně. Jestli si chcete užít dlouhý život bez této pochoutky. Káva vás ale ochrání i před dalšími nemocemi.

Chrání před Alzheimerovou chorobou a Parkinsonovou nemocí

Podle italských vědců může pravidelné pití kávy snížit riziko těchto dvou degenerativních onemocnění. Nedokáže je z vašeho života zcela odstranit, ale rozhodně se nemoc může zpomalit. Podle švédského výzkumu káva poskytuje určitou ochranu také před Parkinsonovou nemocí.

shutterstock.com

Snižuje riziko srdečních onemocnění

Tři šálky horké kávy denně mohou snížit riziko kardiovaskulárního onemocnění. Kofein se paradoxně důvod, proč je vaše srdce zdravější. Až vám bude někdo tvrdit, že je káva nezdravá, nenechte se odradit. Pravidelná konzumace kávy je pro vaše tělo velmi prospěšná.

Káva přináší krásu a vlídnost

Podle americké studie jsou lidé po vypití kávy mnohem přátelštější k cizím lidem. Jediný šálek kávy denně proto zajistí, že vás budou mít lidé rádi. Sami budete mít také větší radost z poznávání nových lidí, když v sobě budete mít kofein.

Zdroj: fi.newsner.com