Proč máte bublinky v moči? Má to mnoho příčin

V každé kapalině, která teče dolů, se přirozeně tvoří bublinky. Na tom není nic zvláštního a moč není žádnou výjimkou. Bublinky by měly během chvilky zase zmizet. To je naprosto normální. V některých případech se ovšem stane, že se bublinky nezačnou ihned rozkládat a ztrácet. Má to několik příčin, přičemž některé jsou neškodné. Jiné mohou být bohužel vážnější.

Neškodné důvody bublinek v moči

V první řadě se může jednat o běžnou chemickou reakci. Ta nastává v případě, že v nádobě zůstaly zbytky prostředku na nádobí nebo jiné chemikálie. Stane se vám to hlavně v případě, že odebíráte moč do zkumavky. Pokud je měchýř příliš plný, moč se dostane do toalety vyšší rychlostí než obvykle. To může mít za jasný následek, že bublinky zůstanou o něco déle.

Dalším důvodem pro bublinky je dehydratace. Stává se to, protože se v tekutině nachází vyšší koncentrace látek. Takže i v tomto případě je to běžné. Dokonce i při stresu nebo v těhotenství se můžete setkat s bublinkami, které nechtějí zmizet. Ve stresu ledviny fungují špatně, a proto se do moči dostává více bílkovin. A to samé se děje také během těhotenství.

Čtěte také: Pití sklenice mrkvového džusu vám zlepší imunitu i stav kůže

Vážnější příčiny

Jedním z vážnějších důvodů pro bublinky v moči je proteinurie. To znamená, že je v moči vysoká hladina bílkovin. Zdraví svých ledvin proto nesmíte podceňovat. Zvýšená hladina cukru v krvi je také jednou z příčin. To znamená, že lidé s cukrovkou se mohou s tímto stavem setkat. Ze stejného důvodu se může objevit také během těhotenství, a to kvůli těhotenské cukrovce.

Budete se divit, ale příčinou jsou také kardiovaskulární onemocnění. Jestli vidíte dlouho bublinky v moči a nemáte pro ně jiné vysvětlení, měli byste si dát pozor na vysoký tlak, riziko infarktu a mrtvice. Infekce močových cest je posledním důvodem, proč zůstávají bublinky v moči. Společně s tím pocítíte také mnoho dalších příznaků, že váš močový měchýř není v pořádku.

Zdroj: tudasfaja.com