Profesor z Harvardu je obviněný z krádeže úlomků UFO

Profesor Avi Loeb z Harvardu možná udělal obrovský objev na poli paranormálních jevů. Podle všeho se mu podařilo v moři najít materiál, který pochází u jiné sluneční soustavy. Překvapivě se jeho objev nesetkal s nadšením. Právě naopak. Úřady ho obvinili z krádeže materiálu neznámého původu. Co profesor objevil a proč čelí tak vážnému obvinění?

Materiál z jiného světa

Profesor dlouho pracoval na svém průzkumu. Nakonec se mu podařilo lokalizovat místo, kde přistál meteorit. Proto se rozhodl vyrazit na moře u Papuy-Nové Guineje. Tam se mu podařilo najít fragmenty, které údajně pochází z mimozemské technologie a jiné sluneční soustavy. Meteorit tam přistál v roce 2014 a profesor slavil velké vítězství.

Na první pohled se zdá obrovský objev, který může profesora vynést do vědeckého nebe. Bohužel imigračním úředníkům se to nelíbí. Vědec podle něj neměl právo nic vylovit z mořského dna a odvézt do jiné země. Právě z tohoto důvodu se ho rozhodli obvinit z krádeže. Vědci z jeho výzkumné skupiny i samotný profesor se brání, že na to měli nárok.

Dostane profesor Nobelovu cenu nebo pokutu?

Podle Národního výzkumného institutu může tento objev vědci přivést Nobelovu cenu, pokud se potvrdí, že se jedná o materiál mimozemského původu. Na druhou stranu je stále obviněný z krádeže. Může se proto stát, že zaplatí velkou pokutu státu, ve kterém úlomky našel. Podle svých slov měl povolení k mořskému výzkumu, ale na odběr mimozemského materiálu žádné stanovy neexistují.

Měl vyplněné pouze dokumenty na biologický a geologický materiál, ale podle úřadů se úlomky neřadí ani k jednomu. Nyní se uvidí, jak to pro profesora Loeba dopadne. Musíme si také počkat na to, jestli se původ jeho objevu potvrdí. Zatím to vypadá, že doopravdy našel úlomky, které nemají pozemský původ. Je jisté, že úřady Papuy-Nové Guineje se budou o úlomky soudit.