Proměna obyčejného karavanu v útulné obydlí za čtyři měsíce

Když se Mandi Gubler jednoho dne objevila před domem se starým, rezavým karavanem, který koupila, její manžel nadšením příliš neoplýval. Ona mu však záhy dokázala, že to byla jedna z nejlepších investic, jaké kdy udělala. Mandi měla vizi, jak starý karavan upraví a promění ho na útulný domeček. Po čtyřech měsících práce bylo hotovo – a nikdo nemohl uvěřit svým očím.

Vše muselo pryč

Mandi celý proces zdokumentovala na svém blogu. Při koupi byl panel karavanu poškozený vodou, ve stěnách byly díry a interiér neprošel rekonstrukcí už od 70. let. Většina z toho, co se nacházelo uvnitř, musela nakonec pryč, takže interiér je teď mnohem méně stísněný. Místo toho Mandi dovnitř navrtala několik polic a útulné fialové pohovky.

Panely z tmavého dřeva dostaly světlejší nátěr a pastelové barvy. Vyměnily se i dveře, a to za nové, dřevěné. Stísněnou koupelnu Mandi vyměnila za moderní kuchyňský kout. Největší změnou prošla pravděpodobně podlaha.

Čtěte také: Žena v domácnosti radí Čechům. Takto dokonale vyperete kuchyňské utěrky

Zašlé zelené dlaždice nově pokrývají moderní dřevěné parkety, čímž se celý prostor ještě víc opticky zvětšil a provzdušnil. Světlé barvy interiéru opravdu sluší, změnily ho k nepoznání.

Dekorace dělají divy

Samozřejmě nechybí spousta květin v květináčích, zejména sukulentů a kaktusů, a další dekorace, které přispívají k útulnému domovu. Na stěně visí masivní hodiny, lustr je z designových kovových tyček.

Pohovku zdobí polštáře s třásněmi, stůl zase designové vázičky. Jen těžko lze uvěřit, že celá proměna trvala jen pár týdnů, od původního karavanu je totiž nový prostor k nerozeznání.

Změnou ale prošel i exteriér karavanu. Oprýskané stěny dostaly nový nátěr, který Mandi dozdobila ještě malůvkami. Posledním detailem karavanu jsou rozvěšená světýlka, kterými Mandi celý karavan omotala. Celému proměněnému karavanu vévodí mexický styl, který jen doplňuje jeho umístění v pouštním klimatu.

Rekonstrukce starých a nevyužívaných prostor je v poslední době velkým hitem. Ať už se lidé k chatám nebo předmětům dostanou pomocí dědictví, nebo si je sami koupí za účelem renovace, většinou vznikne jedinečné dílo.

Pocit z dobře vykonané práce jen třešničkou na dortu. Následně takové prostory mohou sloužit k rekreaci, ke stálému bydlení anebo k pronájmu.