Reakce miminka, které poprvé slyší mámin hlas, vás dojme

Když na svět přijde dítě, je to radostná událost pro všechny rodiče. Jenže existuje i mnoho obav o to, zda je zdravotní stav dítěte v pořádku. Fyzické problémy, jako například srostlé prsty, jsou vidět na první pohled. Například ale detekce hluchoty trvá o něco déle. Ztráta sluchu může ovlivnit i intelekt dítěte, protože zvuky a slova mu pomáhají prohlubovat mentální schopnosti.

První náznaky se objeví za několik dní

Je nezbytné, aby rodiče pozorovali schopnost dítěte reagovat na zvuky, které kolem sebe slyší. Pokud k žádné reakci nedochází, je třeba co nejdřív navštívit lékaře. To byl také případ malé holčičky Charly. Když se narodila, zdálo se, že je zcela zdravá, netrvalo ale ani pár dní a rodiče si začali všímat, že miminko nijak nevnímá zvuky z okolí ani hlasy svých rodičů.

 Okamžitě se rozhodli celou věc zkonzultovat s lékařem, aby zjistili, zda je vše, jak má být. Doktor bohužel potvrdil jejich podezření – malá Charly    se narodila hluchá. Ačkoliv to pro rodiče byla zdrcující zpráva, ani na okamžik nezaváhali a snažili se najít způsob, jak svému milovanému dítěti pomoci. A opravdu takovou pomoc našli v podobě naslouchátka.

Čtěte také: Narkomanka skončila ve vězení, nakonec se policistovi odvděčila

První slova byla „Miluji tě“

A výsledek? Ten nejlepší. Navzdory počátečním obavám dětské naslouchátko opravdu pomohlo a Charly začala slyšet hlasy svých rodičů. První, co dítěti šťastná maminka řekla, bylo „Miluji tě“. Celou událost přitom rodiče zvěčnili na videu a dojatá maminka ho následně sdílela na sociálních sítích. Je nadějí pro ostatní rodiče, kteří se potýkají s podobným zdravotním problémem.

Video se zakrátko stalo virálním. A není divu, reakce Charly je naprosto kouzelná. Na zvuky, které nikdy předtím neslyšela, si musí nejprve zvyknout, na první pohled je ale jasné, že naslouchátko zabralo. Je vidět, že očima sleduje zdroj hlasu a svým bezprostředním obličejovým výrazem dojímá tisíce lidí po celém světě.