Rodinu Michaela Schumachera se pokusili vydírat! Požadovali miliony EUR. Policie je zatkla a nyní jsou ve vazbě!

Michael Schumacher je nesporně jednou z největších ikon motorsportu všech dob. Sedminásobný mistr světa Formule 1 svými výkony na závodní dráze uchvátil miliony fanoušků po celém světě. Bohužel, od jeho vážné lyžařské nehody v roce 2013, kdy utrpěl těžké zranění hlavy, se o jeho zdravotním stavu dozvídáme jen velmi málo. Rodina se snaží chránit jeho soukromí a informace o jeho aktuální situaci zůstávají před veřejností skryty.

Jenže právě tato uzavřenost rodiny okolo Michaela Schumachera se nyní stala lákadlem pro nechutné jedince, kteří se neštítí sáhnout k vydírání a pokusům o finanční obohacení na úkor tohoto legendárního sportovce. Nedávno zveřejněná zpráva o zatčení dvou mužů, kteří se pokusili Schumacherovu rodinu vydírat, vyvolala v motorsportovním světě vlnu rozhořčení a pobouření.

Vážné zranění a neustálé spekulace

Událost, která změnila Michaelův život, se odehrála 29. prosince 2013 během lyžování ve švýcarských Alpách. Při pádu utrpěl Schumacher vážné zranění hlavy, po němž skončil v kritickém stavu a upoutaný na lůžko. Informace o jeho zdravotním stavu se od té doby dostávají na veřejnost jen velmi sporadicky a kusé.

Poslední konkrétní zpráva pochází z konce prosince 2013, kdy Schumacher prodělal druhou operaci hlavy a jeho stav se stabilizoval, i když nadále zůstával kritický. O měsíc později lékaři začali s postupným probouzením Schumachera z kómatu. Od té doby se ale vše nese ve víru nejrůznějších spekulací a dohadů.

Média například informovala, že se Schumacherův zdravotní stav zlepšil natolik, že již není připojený na dýchací přístroj a není upoutaný na lůžko. Podle těchto informací sice stále potřebuje zdravotní péči, ale už je schopný pohybu. Jiné zdroje ale tvrdí, že Schumacher není schopen ani komunikovat a že pouze vizuálně vnímá svět okolo sebe. Další zdroje pak uvádějí, že je Schumacher duševně odpojený od reality.

Jisté je pouze to, že bývalý pilot Formule 1 vyžaduje nepřetržitou zdravotní péči, za kterou rodina údajně platí přibližně 3,6 milionu korun týdně. Podle některých informací rodina dokonce začala v minulosti rozprodávat Schumacherův majetek, aby měla na pokrytí těchto nákladů.

Snaha o vydírání Schumacherovy rodiny

Tyto nejasnosti ohledně jeho zdravotního stavu a finanční náročnost jeho léčby se nyní staly terčem zájmu dvou nechutných jedinců, kteří se pokusili Schumacherovu rodinu vydírat. Německá média informovala, že policie z města Wuppertal zadržela dva muže, kteří se pokoušeli získat od rodiny miliony eur výměnou za to, že nebudou o jeho stavu nic zveřejňovat.

Policie sice potvrdila, že k zatčení těchto mužů došlo, ale odmítla poskytnout jakékoliv další podrobnosti. Známé je pouze to, že nyní čekají na soudní proces. Tato zpráva vyvolala ve světě motorsportu a mezi fanoušky Michaela Schumachera vlnu rozhořčení a pobouření.

Schumacherova rodina se již v minulosti vyjádřila, že si nepřeje, aby kdokoliv zveřejňoval informace o jeho zdravotním stavu. Corina Schumacherová, manželka legendárního pilota, naznačila, že sám Michael si nepřeje, aby o něm kdokoliv cokoliv věděl. Rodina tvrdí, že se mu dostává té nejlepší možné péče, ale o podrobnostech mlčí.

Zdroj: Stars24.cz