S mokrými ponožkami do postele. Netradiční procedura, která vám pomůže zahnat všechny zdravotní neduhy

Chodit do postele s mokrými ponožkami na nohách. Kdo to kdy viděl? Nic takového by zřejmě nikoho z nás nenapadlo a je to logické. Jedná se totiž o dost neobvyklý způsob, jak pečovat o své zdraví. Ale věřte nebo ne, zdravotní účinky na vaše tělo tato metoda bude mít ohromující. Hned vám řekneme proč.

Účinky mokrých ponožek na naše zdraví

Pokud večer před spaním vklouznete do mokrých ponožek a vlezete si do postele, vaše nohy udělají všechnu potřebnou práci za vás. Cévy v noze se začnou stahovat, jakmile se nohy ochladí a všechny užitečné živiny se dostanou do těch správných orgánů a tkání. Tyto živiny jsou velice důležité pro boj s infekcemi a pro stimulaci rychlejšího hojení. Jakmile se cévy rozšíří a uvolní teplo, vaše nohy se začnou pomalu znovu zahřívat. V tuto chvíli se škodlivé látky v tkáních dostanou do krve, aby se z organismu vyplavily ven. Tento proces střídání tepla a chladu v podstatě tvoří čerpací mechanismus, který stimuluje krevní oběh a lymfatické uzliny. Výsledkem je pak aktivnější imunitní systém a regulace zablokovaných tepen. Ráno budou ponožky zcela suché.

Co je potřeba udělat?

Je to naprosto jednoduché. Před spaním si namočte chodidla alespoň na 3 minuty do horké vody nebo je nechte ve vaně pod puštěných kohoutkem. Voda by měla být tak horká, jak jen vydržíte. Mezitím navlhčete pár kotníkových ponožek ve studené vodě a důkladně vyždímejte, aby z nich nekapala voda. Navlékněte si je ihned poté, co vyndáte nohy z horké lázně. Nejdříve to bude trochu šok, ale rychle si zvyknete.

Čtěte také: Listy z maliníku si poradí s nachlazením i s vysokou horečkou, tinktura zmírní zánět při koronaviru

Pár teplých ponožek navíc

Na vlhké, studené ponožky si nezapomeňte nasadit ještě jeden pár ponožek. Vyberte teplé ze silné vlny nebo jiného příjemného materiálu a zalezte si hezky do postele pod peřinu. Ponožky se snažte nechat po celou noc, nesvlékejte je, dokud nebudou zcela suché. Pokud se rozhodnete tuto proceduru podstupovat například celý týden, nejezte během léčby žádné mléčné výrobky, cukr a nepijte příliš vody. Uvidíte, jak rychle se zotavíte z nemoci, která na vás zrovna leze.