Sedněte si každý den na 20 minut do slané vody a zažijete zázrak

Hemoroidy jsou velmi nepříjemné onemocnění, které trápí mnoho lidí po celém světě. Obvykle jsou způsobeny nesprávnou stravou nebo těhotenstvím. Bohužel vám znepříjemní sezení, stání i návštěvu toalety. Jejich léčba není vždy účinná a nepřináší očekávané výsledky. Hemoroidy způsobují nadměrný tlak na žíly v konečníku a pánvi. Jak se jich můžete zbavit?

Ukázalo se, že hemoroidy lze vyléčit, i když vám budou lidé tvrdit opak. Lékaři v extrémních případech doporučují i operaci, ale obvykle volí méně drastické metody. Vyzkoušet můžete i přírodní léčbu, na kterou nepotřebujete žádné prášky. Co byste měli dělat doma, abyste se hemoroidů zbavili nebo alespoň minimalizovali jejich příznaky?

https://www.babcineprzepisy.pl/

Sedací koupele jsou základ

Sednout si do koupele byste měli ideálně po návštěvě toalety. Teplá voda musí pokrývat hýždě a boky. Měli byste v ní sedět asi 20 minut a opakovat ji dvakrát až třikrát denně. Kombinace glycerinu a epsomské soli pomůže tišit bolest, pálení a zánět. Smíchejte je ve stejném poměru. Směs dejte na gázu a přiložte na postižené místo. Obklad nechte působit po dobu 15 minut. Opakovat ho můžete každých 4-6 hodin, jestli máte vážné příznaky.

Čtěte také: Udělejte z balkonu mini zahradu, je to jednoduché a krásné

Běžným domácím lékem na snížení bolesti, kterou hemoroidy způsobují, jsou také ledové balíčky. Ledový obklad sníží bolest i podráždění během pár minut a velmi rychle se dočkáte úlevy. Skvělým pomocníkem pro vás bude také bavlněné spodní prádlo a volné oblečení. Díky tomu bude vaše tělo příjemně dýchat. Jestli se nemoc zhorší, měli byste odpočívat a na pár dní si lehnout do postele. Pomůže také ležení na břiše s polštářem pod boky.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Nejdůležitější je změnit svůj jídelníček

Nesprávné složení stravy je jedním z nejčastějších příčin vzniku hemoroidů, protože zácpa vám s nimi rozhodně nepomůže. Právě naopak. Proto musíte změnit své návyky a doplnit svůj jídelníček o potraviny s vysokým obsahem vlákniny, jako jsou jablka, švestky, oves, mrkev, brokolice, hrášek nebo luštěniny.

Máte-li rádi mléčné výrobky, měli byste vsadit také na jogurty s živými kulturami bakterií. Nezapomínejte také dostatečně pít. To všechno pomůže k tomu, abyste měli pravidelnou a měkkou stolici. Tyto aspekty budou velmi důležité, abyste zbytečně nedráždili hemoroidy a neměli jste bolesti. Jestli vám tyto metody nepomohou, kontaktujte svého lékaře a poraďte se, co byste mohli ještě udělat pro své zdraví.

https://www.babcineprzepisy.pl/