Sekačka na benzín? Od roku 2024 už zákazníci nekoupí ani benzínové pily či nářadí s výkonem nižším než 25 koní!

To, čeho se běžní zákazníci obávali, přichází. Po úspěšném tažení bojovníků proti spalovacím motorům zvítězili v další bitvě. Jako by nestačilo, že si běžní spotřebitelé budou moci jen těžko koupit nový elektromobil, teď přišly na řadu sekačky na benzín. Prvním státem, který v tomto duchu upravil svou legislativu, je americká Kalifornie. Výrobu benzínových sekaček současně pozastavil jejich největší výrobce na světě.  

Těžko pochopitelné zákazy

Nahradit všechny automobily s běžnými spalovacími motory elektro variantami? Ochrana životního prostředí se dostává do popředí zájmu nejen aktivistů, ale také politických stran, proto se začínají vršit zákazy určitých výrobků, které podle mnohých znečišťují vzduch, půdu nebo vodu. Poslední metou, které dosáhli protagonisté světa bez benzínových motorů, je zákaz benzínových sekaček. S platností od roku 2024 už nebude možné v tomto americkém státě koupit výrobek na benzínový pohon.

https://www.shutterstock.com/

Elektřina nebo akumulátor

Stát Kalifornie tímto krokem nenechává na spotřebitelích, jaký typ výrobků si pořídí, protože od příštího roku se budou smět prodávat pouze elektrické nebo akumulátorové přístroje. Toto nařízení se netýká jen sekaček, ale také dalších zahradních nebo domácích spotřebičů s výkonem menším, než je 25 koňských sil. A co hůř, zákaz se týká též generátorů nebo čerpadel, které jsou důležitým zdrojem elektřiny v době, když z nějakého důvodu nefunguje dodávka elektrické energie.

Čtěte také: Jak vypadají hvězdy bez make-upu? Budete se divit!

Konec výroby

Prvním dopadem, který nová legislativa přinesla, je oznámení společnosti Honda o ukončení výroby benzínových sekaček. Lídr na trhu končí a nehodlá se dokonce věnovat ani produkci alternativních sekaček, přestože v současnosti patří mezi největší světové výrobce benzínových sekaček vůbec. Krok, ke kterému přistoupila Kalifornie, se nás Evropanů nemusí tolik dotýkat. Nenechme se ale mýlit, brzy přijdou tyto požadavky také na půdu Evropské unie.