Šestiletého klučinu přivítala celá škola potleskem, překonal nebezpečnou leukémii!

Bojoval s rakovinou dlouhé tři roky a zdolal ji. V den, kdy se vrátil naplno do školy, jej čekalo milé překvapení, které pro něj připravili spolužáci a učitelé. Ve svých šesti letech byl John Oliver Zippay z amerického města Newberry v Ohiu zatím víc v nemocnicích než ve škole, i proto se těšil na svůj návrat do lavic, ve kterých vždy poseděl jen pár dní. Dojemné video, kdy se klučina vrací do školy, je pohlazením na duši a inspirací pro mnoho dalších.

https://www.newsitamea.gr/

Nejsmutnější HalloweenTenkrát

Vše začalo na Halloweena, kde byly Johnu Oliverovi tři roky. Právě v onen den se rozběhl chlapec po pokoji, zaškobrtl a po nárazu do čela postele mu nenarostla boule jako se to děje u ostatních dětí. Celá jeho hlava a tváře změnily barvu, hoch začal být letargický a nevnímal. Po několika dnech, kdy se jeho zdravotní stav nelepšil mu lékaři provedli různé krevní testy a vyšetření. Na tu noc rodiče nikdy nezapomenou. Po příjezdu domů dali Johna Olivera spát, zavolali jim ale z nemocnice, aby se okamžitě vrátili.

https://www.newsitamea.gr/

Diagnóza: Leukémie

Není nic horšího, než když se rodiče dozví, že je jejich dítě vážně nemocné. Přesně to čekalo na mladé manžele, kteří se dozvěděli od lékařů tu nejhorší diagnózu. John Oliver trpěl na akutní lymfoblastickou leukémii. Šok a zděšení, jinak to nejde ani popsat. Léčba musela začít okamžitě a trvala s přestávkami neskutečné tři roky. během nich nemohl docházet John Oliver do školy jako ostatní děti. Vždy byl přítomen jen pár dnů, o jeho pokrocích ale maminka vedla deník a byl s dětmi v kontaktu na dálku.

Čtěte také: Ženich překvapil celý sál a při prvním tanci vstal z invalidního vozíku!

Potlesk pro hrdinu

Po třech letech mohl John Oliver po skončení poslední chemoterapie zazvonit na zvon, kterým se ohlašuje ukončení léčby a nový začátek. Video pak zachytilo den, kdy se chlapec vrátil do školy, kde jej spolužáci přivítali v uličce slávy neskutečným potleskem a jásotem. Aby taky ne, John Oliver zvládl překonat nebezpečnou nemoc a zůstal mu jeho krásný úsměv. Jeho maminka Megan dodává, že „bez podpory blízkých, přátel, školy a místní komunity“ by to tak snadno nezvládl.

Zdroj: newsitamea.gr