Skvrny na nehtech mohou být známkou vážné nemoci

Každý člověk může pozorovat zdraví svého těla podle toho, jak vypadají vaše nehty. Bohužel většina lidí se na ně vůbec nedívá. Stačí vám k tomu jediný kousek vašich nehtů, kterému se říká lunula. Hned vám řekneme, co to je a o jakých nemocech vám může říct. Díky tomu se můžete dozvědět o nemoci mnohem dříve a jít k lékaři v době, kdy bude léčba jednodušší.

Co je to lunula?

Lunula je půlměsíc, který najdete na spodní straně nehtového lůžka. Při plném zdraví byste tento půlměsíc měli vidět na všech nehtech na rukou. Čím více jich vidíte, tím je to pro vás lepší. Mohou být mléčně bílé nebo světle bílé. V každém případě byste si je měli hlídat, protože podle čínské medicíny mohou předpovědět zdravotní problémy a nemoci. Není nic jednoduššího, než správně jíst, pít, hodně spát a pravidelně se dívat na své nehty.

Co vám říkají tyto světlé skvrnky?

Tato část těla je velmi citlivá a nikdy ji nesmíte porušit. Při poškození se může lunula rozšířit na celý nehet. V případě, že je tento půlměsíček velmi malý, může se jednat o poruchu trávení. Měli byste se soustředit na detoxikaci svého těla od toxinů, protože jich máte v těle příliš mnoho. Bledá lunula může znamenat, že budete brzy bojovat s cukrovkou v počátečním stádiu. A naopak červená část nehtu signalizuje problémy se srdcem, které byste rozhodně neměli podceňovat.

Čtěte také: Moderátor Jan Kavalír bojující s ALS zrušil termín eutanazie! Jeho žena je těhotná! Přečtěte si tento dojemný příběh!

Nepřítomnost této skvrnky není nic dobrého

Podle čínské medicíny může lunula zcela zmizet, ale neznamená to vůbec nic dobrého pro vaše tělo. Dává vám tím signál, že trpíte anémií nebo potřebujete více jíst. V některých případech jde také o nedostatek klíčových minerálů, které tělo potřebuje. Čím méně lunul vidíte na svých nehtech, tím horší je vaše zdraví. Může to znamenat, že jste již nemocní nebo se brzy budete potýkat s mírnější nebo závažnější nemocí. V každém případě byste měli lunulu pravidelně pozorovat.

Zdroj: tudasfaja.com