Slepého labradora zachránili po týdnu o samotě v lese

Ztráta psa je náročná pro celou rodinu, hlavně pro menší děti. Někdy se pes vrátí domů sám, ale jindy ho musíte jít hledat. Když se ztratila Sage, její rodina byla velmi rozrušená. Fence labradora totiž bylo již 12 let a byla slepá. Po týdnu se ale zázračně našla a byla v pořádku! Rodina ani nyní netuší, jak mohla přežít sama týden v lese, když je zcela slepá a dost stará.

https://fr.newsner.com/

Rodina ztrácela naději

Po ztrátě začala rodina prohledávat okolí jejich domu v Boulder Creek v Kalifornii. Dalších deset sousedů se připojilo k hledání a snažili se ji najít dlouho do noci. Bohužel bez úspěchu. Hledali ji každý den, ale ani pátý den od ztráty se nenašla. Rodina začala ztrácet naději. Ani osmý den se jim nepodařilo zaběhlou fenku najít. Začali mít vážný strach, že je Sage zraněná nebo ji zabil predátor.

https://fr.newsner.com/

Slepého psa zachránil náhodný kolemjdoucí

Dan Estrad byl sousedem a hasičem ve stejném městě. Jeden den venčil své psy s kamarádem v lese. U potoka zahlédl něco, co mu v první chvíli připomínalo pytel na odpadky. Byl dost naštvaný, protože lidé by odpadky neměli házet do lesa. Šel se podívat blíž a najednou uvidět, že je to Sage. V první chvíli si myslel, že je mrtvá. Když k ní ale přišel, zvedla k němu hlavu.

Čtěte také: Na obloze v Číně se objevil obrázek města

https://fr.newsner.com/

Fenka měla obrovské štěstí

Dan se k fence okamžitě rozběhl, objal ji a začal ji hladit. Sage dokázala zvednout hlavu a zavrtět ocasem. Jakmile si všimla Danových psů, vypadala ihned velmi šťastně. Podle Dana dokonce vypadala šťastnější, že viděla jeho psi než jeho samotného. Snažila se sama chodit, ale po osmi dnech bez jídla v náročném terénu to nešlo. Proto ji vzal na ramena a odnesl ji do města.

https://fr.newsner.com/

Hrdina odmítl finanční odměnu

Rodina slíbila odměnu 1000 dolarů každému, kdo najde jejich milovaného psa. Dan ji ale odmítl. Místo toho požádal rodinu, aby peníze darovala na organizaci na záchranu zvířat.

https://fr.newsner.com/

Shledání Sage s rodinou bylo velmi dojemné a plné slz. Dodnes ale nikdo z nich netuší, jak mohla fenka přežít sama tak dlouhou dobu bez jídla, vody a pomoci.

Zdroj: https://fr.newsner.com