Anička Slováčková se rozhodla vyhledat odborníka na paliativní péči. Její přítel jí je neskutečnou oporou!

Anička Slováčková nedávno sdílela veřejně své zkušenosti s paliativní péčí. I přes těžkou nemoc se Slováčková snaží zůstat pozitivní a doufat, že všechno dopadne dobře. Ve svém prohlášení zdůraznila důležitost paliativní péče a poděkovala svému příteli za jeho podporu v těchto náročných časech.

View this post on Instagram

A post shared by Anna Julie Slováčková (@anna_julie_slovackova)

Paliativní péče jako opora

Slováčková se rozhodla vyhledat odborníka na paliativní péči, který jí může pomoci v těžkých okamžicích. Sdělila, že někteří lidé se vyděsí, když slyší o této formě péče, ale pro ni se stala klíčovým prvkem v jejím procesu léčby. Její lékař je schopen odpovědět na všechny její otázky a poskytnout jí potřebnou podporu.

Čtěte také: Malá Adelina odmítala dělat domácí úkoly, rozhovor s matkou zachytil celý svět

Nějaké prognózy jsem si vyslechla, ale není to nic, co bych teď chtěla sdílet se světem. Věřím, že všechno dopadne dobře a není důvod se plašit. Chodím teď k doktorce, která se specializuje na paliativní péči. Všichni se vždycky vyděsí, když se o tom zmíním, ale je to člověk, který umí odpovědět na všechny otázky kolem léčby, které mám,“ uvedla Slováčková.

Podpora přítele

Slováčková se také zmínila o svém příteli, který jí poskytuje velkou oporu v těžkých časech. Jejich vztah se vyvíjel postupně z přátelství do romantického partnerství. Přítel byl Aničce vždy oporou, zejména v době její nemoci.

Jsme spolu rok a půl a byl mi seslaný seshora. Byli jsme léta nejlepší kamarádi, nikdo kolem včetně nás si nedokázal představit, že bychom spolu měli cokoli víc. Úplně nečekaně se cosi zlomilo. Hodně se mnou prožíval tu první nemoc. Pro mě je požehnáním, s nikým mi takhle dobře jako s ním nebylo. Trápí mě na druhou stranu, do jaké se dostal situace: místo toho, aby plánoval svatbu, pomalu plánuje jiný věci. Zvládá to výborně a je mi neskutečnou oporou,“ sdělila Slováčková.

Snová svatba

Navzdory nemoci Slováčková stále plánuje svou svatbu a doufá, že si ji může splnit. Právě svatba je pro ni nádherným snem, který by chtěla prožít.

Ambici mít děti už nemám, ale svatba by byla hezká. Asi každá holka chce být nevěstou,“ řekla Slováčková. „Spíš si představuju venkovskou svatbu, každý by přinesl něco k jídlu, vyhrávala by tam country kapela, opékaly by se špekáčky,“ dodala.

Slováčková si přeje, aby byl svatební obřad plný lásky, radosti a neformální atmosféry. Chce, aby se hosté cítili uvolněně a mohli si užít nezapomenutelný den.