David Hampl
15 prosince, 2020

Když se účastníte jakékoliv pěvecké soutěže a máte si vybrat soutěžní píseň, je to velice náročné rozhodování. Pokud totiž zvolíte obecně známou a oblíbenou skladbu, je to sice na jednu stranu výhoda, protože již tímto krokem zaujmete, ale na druhou stranu jste mnohem více vázáni tím, abyste ji nijak nepokazili, protože vám to ani porota, ani publikum zřejmě neodpustí. A do tohoto značného rizika se pustila také jedna amatérská ukrajinská zpěvačka.

Věrná, a přesto osobitá verze světoznámého hitu

Před několika lety probíhala na Ukrajině soutěž X Faktor, která je známá také českým divákům. Jedná se o pěveckou soutěž, do níž se přihlásila mimo jiné také téměř třicetiletá Julia Ivanova. 

Když vyšla na pódium, aby předvedla svůj talent, všechny přítomné zaujala na první pohled jak svými vlasy obarvenými do odstínu ohnivé červeni, tak také oděvem, kterému dominovala bílá barva v kombinaci s černou a zejména červenou.

Když se všichni dozvěděli, že bude zpívat známý hit „The Show Must Go On“ skupiny Queen, čekali se zatajeným dechem na první tóny této skladby. Jakmile začala Julia zpívat, bylo zřejmé, že píseň naprosto ladí s jejím hlasem a že je schopna nejen zachovat její melodii a dynamičnost, ale dát do projevu i něco svého. Zřejmě i díky tomu bylo její vystoupení skutečně jedinečné a ihned se začátkem refrénu dostala Julia publikum do varu a na nohy.

Co by asi řekl Freddie

Jak vyplývá z reakcí pod videem se záznamem tohoto vystoupení, podle názorů řady diváků by její aranžmá této písně ocenil i sám Freddie Mercury, frontman skupiny Queen, který měl neskutečný pěvecký a hudební talent a po zásluze patří k největším hudebním hvězdám.

Náročnost a jedinečnost provedení skladeb této skupiny bývá nejčastějším důvodem, proč si je jen velice zřídka volí ať už profesionální nebo amatérští zpěváci za účelem jejich interpretace. 

Sdílejte článek