Redakce ProSvět.cz
10 ledna, 2023
, ,

Na světovém trhu je k dispozici celá řada jedinečných potravin, a proto je obtížné zaručit jejich kvalitu, ačkoli výrobci jsou odpovědní za dodržování přísných předpisů. Někteří bohužel mohou přivírat oči nebo volit levnější výrobní metody, aby ušetřili, ale naštěstí tyto snahy nezůstávají bez povšimnutí bdělých očí Státní zemědělské a potravinářské inspekce!

Zima je v plném proudu, a tak si lidé dopřávají horký heřmánkový čaj. Bohužel pro všechny milovníky čaje muselo být toto 30gramové balení prodávané v řetězci Penny Market staženo z prodeje, protože představovalo nečekané zdravotní riziko. Zatímco společně proplouváme tímto bouřlivým obdobím a přečkáváme chladnější počasí, doufejme, že se k nám ještě dostane více teplých nápojů!

pixabay.com

Po dlouhém očekávání se ukázalo, že tento zdánlivě prospěšný čaj obsahuje nebezpečný pesticid - chorpyrifos. Bohužel vysoké množství této látky činí nápoj nejen neúčinným, ale také potenciálně škodlivým.

Navzdory schopnosti ošetřit napadené listy a plody se tento pesticid dostal do potravin ve větším množství, než je povoleno. Tato potenciálně nebezpečná látka se běžně vyskytuje nejen v zemědělských produktech, ale i v dalších výrobcích, jako jsou repelenty proti komárům nebo přípravky proti parazitům hospodářských zvířat a drůbeže.

pixabay.com

Bylinný heřmánkový čaj s šarží: 22/143N a datem použitelnosti 05/2024 musí být okamžitě stažen z trhu. Pokud jste již tento výrobek zakoupili, prodejny Penny Market jej přijmou k vrácení bez účtenky - nebo jej jednoduše zlikvidují, aby byla zajištěna bezpečnost jeho spotřeby.

Zdroj: aazdravi.cz

Sdílejte článek