Špatný krevní oběh? Pomůže vrbová kůra!

Špatný krevní oběh trápí muže i ženy, dokonce se tento zdravotní neduh týká čím dál mladší generace. Je to dáno nezdravým a stresujícím životním stylem, sedavým zaměstnáním a nepochybně největší příčinou je nevyvážený jídelníček s vysokým obsahem cukrů a tuků. Důležitá je návštěva lékaře a podstoupení patřičné léčby, zlepšit krevní oběh ale pomůže i obyčejná vrbová kůra, která se prodává v lékárně nebo v obchodech s bylinkami za cenu okolo 30 korun za balení.

Nesprávné stravovací návyky a málo pohybu

Z čeho vzniká špatný krevní oběh? Za touto diagnózou je mnoho příčin, nejčastějšími důvody jsou však špatné stravovací návyky a nedostatek pohybu, přitěžujícími faktory jsou pak nadváha nebo obezita, vysoká hladina cholesterolu v krvi, cukrovka a kouření. Bez patřičných změn v životním stylu k jeho zlepšení nedojde, při dlouhodobých obtížích navíc hrozí poruchy cévního systému a vážné zdravotní problémy včetně poškození srdce.

Přírodní aspirin v podobě vrbové kůry

Při prvních symptomech, jako jsou studené ruce nebo nohy, otoky, celulitida, svalové křeče nebo bolesti kloubů, je vhodné se obrátit na lékaře, ale také vyzkoušet léčbu vrbovou kůrou, která působí jako přírodní aspirin a má silné antikoagulační účinky. Vrbová kůra zlepšuje průtok krve v cévách, působí proti zánětům, bakteriím i virům, posiluje nervy, pomáhá při trávicích obtížích, především průjmu, a používá se na špatně hojící rány i proti lupům. Při pravidelném vnitřním užívání odvaru z vrbové kůry se zlepší průtok krve, což sníží riziko kardiovaskulárních onemocnění včetně infarktu nebo mrtvice.

Jak připravit odvar z vrbové kůry

Na přípravu budete potřebovat:

  • 1 lžičku vrbové kůry,
  • čerstvou šťávu z ½ citronu,
  • 1 hrnek vody.

Kůra se vsype do sklenice a zalije horkou vodou, nechá se působit asi 15 minut. Po přecedění se přidá citronová šťáva a pije jednou denně každý třetí den. Odvar je hořký, proto je možné jej dosladit lžičkou medu.

Zdroj: zdroweporadniki.pl