Spoustu Čechů je použijí při nákupu a pak vyhodí. Úžasné tipy, jak znovu využít plastové tašky

Všichni víme, že jednorázové plastové předměty jsou pro životní prostředí velmi škodlivé. Z tohoto důvodu bychom se jim všichni měli vyhýbat. Někdy se ale stane, že si domů z obchodu přinesete plastovou tašku, protože jste si zapomněli vzít látkovou. Nemusíte zoufat. Existuje mnoho způsobů, jak ji můžete v domácnosti naplno využít, abyste se cítili lépe a více šetřili životní prostředí.

V kuchyni nebo v předsíni

Nemáte po ruce nádobu na bio odpad a nechcete si v kuchyni dělat nepořádek? Použijte plastovou tašku jako místo pro odpad z ovoce a zeleniny. Potom ji můžete snadno vysypat do koše nebo odnést na kompost nebo bio popelnice. Stejně tak můžete tašku použít jako stojan na deštníky, abyste si doma nedělali zbytečně nepořádek s mokrými deštníky.

Pomoc při zahradničení nebo malování

Na zahradě jistě potřebujete podklad, abyste si mohli kleknout na zem a přitom se neušpinili. A právě pro tyto případy jsou tašky ideální. Při malování svého domova budete jistě potřebovat každou pomoc. Z igelitových tašek si můžete udělat skvělý prostor na odložení válečku nebo štětce. Anebo je můžete vložit dovnitř a zavázat gumičkou. Takže štětce ochráníte asi jeden den.

Čtěte také: V obchodě nechápavě koukali, proč kupuji několik tub pěny na holení. Avšak už neznají tento čistící trik.

Náhrada plastových rukavic nebo chránit obuvi

Igelitové tašky nebo sáčky můžete využít také jako rukavice. Jakmile potřebujete vzít do ruky něco ohavného, použijte je. Ideální jsou při vaření syrového masa nebo sbírání hromádek po psech. Nechcete mít doma nepořádek od mokrých bot plných bahna? I v tomto případě můžete využít igelitovou tašku, ve které boty snadno oschnou, a vy budete mít doma čisto.

shutterstock.com

Balicí papír nebo nádoba na rostliny

Potřebujete zabalit dárek, ale nemáte po ruce balicí papír ani dárkovou tašku? Použijte hezkou igelitovou tašku nebo plastové sáčky. Nebude to asi vypadat tak dobře jako balicí papír, ale nikoho tím zajisté neurazíte. Jestli přesazujete rostliny a nemáte po ruce správné velký květináč, můžete klidně využít i plastovou tašku. Do květináče vložte sáček a přidejte substrát. Rostlina bude působit větší a snadno ji přenesete v případě dalšího přesazování.

Zdroj: tasikmalaya.pikiran-rakyat.com